Druhá prohra mladších dorostenek

Netradičně již v sobotu odjížděly mladší a starší dorostenky do Olomouce. Zatímco starší svoje utkání bez potíží zvládly, mladší teprve podruhé v sezóně prohrály.

Do utkání vstoupily naše hráčky poměrně slušně, prosazovaly se hlavně ze spojek a souhra neměla mnoho chyb, ale výrazně nám nefungovala střelba. Zpočátku jen ta křídel a pivotů, později i spojek. Když se k tomu přidalo 24 technických chyb, prohra se dala těžko zvrátit. V poločase domácí Olomouc vedli 10:15 a hra Mostu postrádala přesnost při zakončení i přihrávkách.
Nástup po poločasu byl ze strany hostí o trochu lepší, i když se rozdíl branek nesnižoval, přestože herní projev se významně zlepšil. Stále tu ale bylo množství nepřesných zakončení. Po úvodním tlaku ze strany Mostu přišel ten olomoucký, kdy se skóre pohnulo až na rozdíl 9 branek 12:21. V té době zbývalo odehrát ještě 19 minut, spousta času ještě výsledek minimálně upravit, ne-li zcela otočil. Tak se i stalo, jenže po dosažení rozdílu 3 branek se povstání mosteckých zastavilo. Přišly 3 ztráty, naopak Olomoučanky 3x dohrály do pivota a naděje na zvrat se pomalu vytrácela. Nepomohla ani hra bez brankářky, protože se vrátil způsob střelby z 1. poločasu.

Prohra 22:30 je od utkání v Plzni v listopadu 2017 nejvyšší prohrou mladších dorostenek v posledních 2 sezónách. Obě tato utkání mají společné to, že i když jsme nebyli horší tým, udělali jsme více chyb než soupeř a byli jsme méně efektivní. Olomouc vyhrála zcela zaslouženě, více si věřila ve spolupráci i zakončení, a oproti podzimnímu utkání v Mostě udělaly domácí hráčky velký krok dopředu. Věříme, že tato lekce nás dostatečně upozorní na to, že k zakončení a přípravě nelze přistupovat laxně a to jak v tréninku, tak i samotném utkání. I přesto, že jsme dostali 30 branek, měla A. Srpová úspěšnost 46%, což je při takové porážce velmi vysoké číslo, ale ani to nestačilo. Našich 24 technických chyb bylo až příliš, stejně tak jako neproměňování jasných střeleckých příležitostí. Je to ohromná škoda, protože to vypadalo, že jsme dobře rozhraní a jde nám to. Teď jsme spadli na zem a můžeme se připravit na další 3 těžká utkání, která nás čekají v domácím prostředí.”

Sestava a branky: Kašparová, Srpová, Pokorná 7, Zemanová 5, Königová 3, Krbcová, Maxová 1, Scheithauerová 3, Ležalová 1, Jindřichová, Šüttoövá, Borlová 1, Tesařová 1 a Čásová.

Následující víkend hrajeme v neděli 7.4. trojutkání se Zlínem. Ve 12:00 starší dorostenky, ve 14:00 mladší dorostenky a v 17:00 ženy. Těšíme se na vaši podporu a fandění.