8.2. – Žákovská liga starších žaček – Jindřichův Hradec

Další pokračování žákovské ligy starších žaček bylo naplánováno na minulou neděli do Jindřichova Hradce, kam se mělo dostavit pět týmů – DHK Baník Most, SKH Velká nad Veličkou, Zlín „A“, TJ Sokol Karviná a domácí Házená Jindřichův Hradec.

Náš tým, který v sobotu hrál zápas 2. ligy mladších dorostenek v Žirovnici, se tak přesunul o několik kilometrů do Jindřichova Hradce. Z důvodu chřipkové epidemie se tým Karviné na zápasy nedostavil, čímž se celý program zkrátil o jeden zápas pro každé mužstvo. Což pro nás mohla být i menší výhoda, protože jsme měli v nohách již zmiňované ligové střetnutí ze soboty.

 

Házená Jindřichův Hradec – DHK Baník Most 19:13 (10:6)

Do prvního zápasu jsme vstupovali proti domácímu Jindřichovu Hradci, který byl mírným favoritem. Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, rozhodující byl náskok domácích z prvního poločasu, který se nám již nepodařilo smazat. V průběhu druhého poločasu jsme dotahovali, ale na konci jsme polevili, čímž vznikl konečný šestibrankový rozdíl.

„V zápase zahrála velmi dobře Veronika Šípová, která je tahounkou týmu, a vstřelila šest gólů. Dále dobře zahrály Veronika Šumová a Adélka Ulbertová,“ hodnotil první zápas trenér Radek Maděra.

Sestava a branky Mostu: Hošková, Benešová – Šípová 6/1, Šumová 3, Ulbertová 2, Srpová 1, Kluzáčková 1, Juppová, Stříšková, Šrámková, Scheithauerová, Holečková, Mauleová

 

SKH Velká nad Veličkou – DHK Baník Most 20:23 (11:12)

Do zápasu s týmem, který jsme ještě nikdy neporazili, jsme vstoupili velmi dobře, i díky promluvě před zápasem, kvůli které jsme dobře pokryli jejich střelkyně. Což mělo za následek naše poločasové vedení o gól, nakonec jsme ho ještě navýšili o další dvě branky. Připsali jsme si tak velice důležité body do celkové tabulky.

„Významně do celého zápasu, nejen góly, ale i prací v obraně, zasáhla Veronika Šípová, která si na své konto připsala devět gólů. Dále ještě Adélka Stříšková s pěti brankami a Tereza Kluzáčková se třemi. Poprvé jsme vyzkoušeli Barboru Srpovou na pivotu, což se nám nakonec i osvědčilo, jak v obraně, tak v útoku,“ glosoval trenér Maděra přínos svých hráček ve druhém nedělním zápase.

Sestava a branky Mostu: Hošková, Benešová – Šípová 9/3, Stříšková 5, Kluzáčková 3, Srpová 2, Šrámková 1, Scheithauerová 1, Šumová 1, Holečková 1, Juppová, Ulbertová, Mauleová

 

DHK Baník Most – HC Zlín „A“ 10:31 (5:18)

Posledním zápasem minulého víkendu pro nás bylo střetnutí s lídrem tabulky a doposud neporaženým celkem ze Zlína. Únava, možná i moc respektu ze soupeře, byly tím, co nás svazovalo v posledním zápase. Na začátku nám Zlín utekl na šest branek, z čehož už jsme se nedokázali vzpamatovat.

„Opět si zaslouží pochvalu Veronika Šípová, která ačkoliv se už tolik neprosazovala, tak její přínos v obraně i útoku byl významný, protože připravovala akce ostatním hráčkám. Sám soupeř si na ni dával pozor, což vypovídá o tom, jakou hrozbou pro ně byla. Soupeřova házená byla mnohem dynamičtější než ta naše, když se na gólech podílely všechny hráčky kromě brankářek, což hovoří o vyrovnanosti a kvalitě týmu, v čemž my zaostáváme, pořád se opíráme o tři až čtyři hráčky, což je málo. Budeme se na tom snažit zapracovat, abychom v dalších kolech žákovské ligy byli více úspěšní,“ řekl trenér Maděra po posledním zápase žákovské ligy.

Sestava a branky Mostu: Hošková, Benešová – Kluzáčková 3, Šumová 3, Srpová 2, Šípová 1, Ulbertová 1, Juppová, Stříšková, Šrámková, Scheithauerová, Holečková, Mauleová