Áčko čeká Tour de Slovensko, ostatní hrají doma

I tento víkend nás čeká kupa zápasů. V sobotu hrají všechny čtyři mostecké týmy, v neděli se představí naše áčko na půdě Prešova, se kterým se utká v rámci slovenského turné. Nyní si ale pojďme něco říct o jednotlivých zápasech.


Liga starších dorostenek: DHK Baník Most – Sokol Praha Vršovice, 1. 11. 2014, 12:30

Jako první tentokráte den načnou starší dorostenky, které si zahrají s Vršovicemi. A mají jim co vracet, protože na jejich hřišti remizovaly 23:23, což je do dnešního dne jediná remíza v dosavadním průběhu Ligy starších dorostenek. I proto se náš tým dělí s pražským celkem o třetí příčku, pouhý bod za druhým HC Plzeň. V minulém kole vyhrály pražské hráčky v Mladé Boleslavi 26:33, přičemž pětkrát skórovala Johana Rejmontová, druhá nejlepší střelkyně soutěže. Náš tým sice prohrál v Plzni, ale velmi těsně. Poločasový stav 13:6 se nám málem podařilo dotáhnout, ale na konci svítil ze světelné tabule stav 23:21. I proto bude sobotní duel důležitý, protože si nemůžeme dovolit nechat utéct plzeňské duo na čele tabulky.


Liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – Sokol Praha Vršovice, 1. 11. 2014, 15:00

Ve druhém zápase sobotního dne se v mostecké sportovní hale utkají pátý a šestý tým Ligy mladších dorostenek. Proti Vršovicím jsme si letos připsali naše jediné body, když jsme v zářijovém utkání v Praze zvítězili 18:26, sedm branek vsítila Adéla Stříšková. Od té doby se našim děvčatům lepí smůla na paty, která, pokud se sečte i s věkem (valná většina týmu ještě smí nastupovat v soutěži žákyň), tak v soubojích se staršími protihráčkami přináší spoustu zbytečných chyb. Ale tým bojuje a postupně si zvyká na těžší soupeře, takže výkony jdou nahoru. Ze sobotního zápasu by ale měly, pokud budou hrát naplno, vytěžit oba body.


1. liga žen: DHK Baník Most „B“ – Jiskra Havlíčkův Brod, 1. 11. 2014, 17:30

Na mostecké palubovce se v sobotu po čtrnácti dnech představí i druhý nováček soutěže, dorazí tým z Havlíčkova Brodu. Ten má na svém kontě čtyři body, dokázal zvítězit nad rezervou Poruby a Kunovicemi. Hru v týmu z Vysočiny tvoří zejména Jitka Kutlvašrová, která ještě v minulé sezóně nastupovala v kádru interligového Písku. Letos si zatím připsala pětadvacet branek. Náš tým byl v minulém kole poražen na půdě „B“ týmu Slavie, ale ta se řadí dlouhodobě mezi nejlepší týmy první ligy. Navíc, podobně jako u dalších rezerv interligových týmů, není často jasné, v jakém složení k zápasu dorazí. To není jasné ani v našem případě, protože „A“ tým jede na Tour de Slovensko, na které bude potřebovat každou hráčku.


WHIL: Iuventa Michalovce – DHK Baník Most, 1. 11. 2014, 17:30

Slovenské turné startujeme v nejvýchodnějším městě, ve kterém se hraje Interliga, tedy v Michalovcích. Souboj dvou neporažených týmů startuje v půl šesté. Michalovce remizovaly v minulém kole na půdě Poruby, kde byly po většinu zápasu lepším týmem, ale několika nedůslednostmi se o toto vedení připravily. A ač si ještě deset vteřin před koncem zápasu držely jednobrankové vedení, na vítězství to nestačilo. Střelecky se daří hlavně duu Trehubová – Szöllösiová, které se postaralo o devětapadesát branek Iuventy. Tedy o více než třetinu vstřelených branek týmu z Michalovců. Náš tým se letos může opřít o jakoukoliv část hry. V této chvíli jsme nejlepším týmem soutěže, jak z hlediska vstřelených gólů, ale daří se nám i neinkasovat, z pěti zápasů jsme obdrželi pouhých 103 branek, což dělá zhruba dvacet branek na zápas.


WHIL: Bemaco Prešov – DHK Baník Most, 2. 11. 2014, 16:00

Jak již bylo několikrát zmíněno, „A“ tým čeká dvojzápas na Slovensku. Tento týden, který připomíná kalendář zámořské NHL, bude pro tým Černých Andělů nesmírně náročný nejen po fyzické stránce, ale i po té psychické, protože je v krátkém časovém rozmezí čekají jak těžké Michalovce, tak celky z dolní poloviny tabulky (ŠKP Bratislava, Bemaco Prešov). S Bratislavou se to v úterý povedlo, je ale nutné nepodceňovat ani prešovský tým. Ten si připsal dva body za výhru nad Bratislavou, k tomu přidal jeden za remízu 20:20 s Pískem. Střílí to zejména Szandře Kuti, která v pěti zápasech nasázela soupeřům sedmadvacet branek.