Adéla Stříšková v Lize mistrů

Adéla Stříšková patří k mladým hráčkám, které s házenou začínaly v Mostě. Ačkoli je teprve středoškolačka, sbírka jejích házenkářských úspěchů je úctyhodná. Patří do skupiny několika hráček, které v loňském roce získaly prakticky všechny trofeje, o které bylo v Česku možné bojovat. Se starším dorostem český titul a Česko-slovenský pohár, se ženami český titul, Český pohár a stříbrnou medaili v MOL lize. Jejím osobním sponzorem je společnost Japek.

Jaké byly vaše házenkářské začátky?

S házenou jsem začala v první třídě na základní škole tady v Mostě. Všichni mí spolužáci chodili do haly na sportovní hry s trenérem Jiřím Hanusem, tak jsem se k nim jednou přidala. Začalo mě to bavit a už jsme u házené zůstala. V Mostě jsem prošla všemi mládežnickými kategoriemi, ještě vloni jsem hrála zároveň za starší dorost i za ženy, letos je to moje první sezona pouze v A týmu žen.

kas17

Jste také ještě studentka, kde studujete a jaký obor?

Jsem studentka čtvrtého ročníku sportovního gymnázia v Mostě, letos budu maturovat. Mám vyřízený individuální studijní plán, takže nemusím zas až tak řešit absence, ale spíš si hlídat, abych si všechno doplnila a naučila se. A až přijde maturita, bude to buď anebo.

A dovedete si představit, jak se budete učit do školy a ještě hrát Ligu mistrů? A budete se vůbec stíhat potkávat doma s rodiči?

Upřímně, ani si to moc představit nedovedu. Už když jsme s holkama v minulé sezoně hrály za starší dorost a zároveň za ženy, bylo to dost náročné a ve škole jsme moc času nestrávily. A teď, když budeme mít hrací termíny ve středu a v neděli, bude to mnohem horší a moc si to zatím ještě nedovedu představit. Ale budu se s tím muset nějak poprat.
A co se týče rodičů, ti už jsou dost zvyklí a tak trochu s tím počítají, takže to také nějak zvládneme.


Jak moc pro vás znamená, že si zahrajete Ligu mistrů?

kas45
Pro mě to byl asi úplně největší úspěch v kariéře. Když jsme vybojovali postup, měla jsem obrovskou radost, dojalo mě to a nedokázala jsem zadržet slzy. Je to doopravdy historický úspěch, který se nepovede každému. My navíc měli i to štěstí, že jsme mohli hrát kvalifikační turnaj doma, kde jsme měli své fanoušky a bylo o nás maximálně postaráno.

A na co se v Lize mistrů nejvíc těšíte?

Pro mě je bude úžasný zážitek. Budu mít šanci stát na palubovce proti hráčkám, které jsem obdivovala a doteď je sledovala jenom v televizi. Je to prostě splněný sen.