Neděle ve znamení smíšených úspěchů

První víkend roku 2015, kdy se hrály v mostecké sportovní hale dorostenecké soutěže, byl ten na přelomu ledna a února.

1. liga: DHK Baník Most „B“ – HC Plzeň 19:32 (7:15)

Mostecké hráčky držely s favorizovaným soupeřem krok prvních patnáct minut. Ač hrály bez pomoci z Áčka (vyjma Šplechtové), dokázaly se víc než vyrovnat Plzeňankám. Velký díl práce již tradičně odvedla Marcela Šplechtová, své si odehrály i hráčky ze staršího dorostu – Vílová, Gajarská a Mankerová. Po patnácti minutách první půle si plzeňské hráčky začaly vypracovávat náskok, který do poločasu narostl až na osm branek. Ve druhém poločase už jenom kontrolovaly výsledek, který nakonec dovedly na konečný stav 19:32.

Sestava a branky Mostu: Rosenbaumová – Šplechtová 12/1, Vílová 2, Fritschová 2, Bartásková 1, Maršíková 1, Vostárková 1, Bělinová, Gajarská, Kovačková, Mankerová, Jenčová

2. liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – Loko České Budějovice 25:24 (16:16)

První duel ve druhé lize mladších dorostenek do Mostu přivál házenkářky Českých Budějovic. Ty se mosteckých hráček nebály, už od úvodních minut s nimi hrály vyrovnanou partii. Ve dvanácté minutě prvního poločasu dokonce vedly 6:8. Černí andělé ale rychle srovnali stav, zejména naše křídla hrála velice dobře. Půl minuty před koncem poločasu jsme prohrávali 15:16, ale v závěrečných vteřinách jsme dokázali srovnat na poločasových 16:16.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem zlepšit obranu, která nám v prvním poločase moc nefungovala. To se nám celkem dařilo, když jsme po deseti minutách obdrželi pouhé čtyři branky. Ale dali jsme jenom tři, takže jsme prohrávali 19:20. A o chvíli později bylo ještě hůř, ztráceli jsme totiž dva góly. Ale ve dvaadvacáté minutě bylo vyrovnáno, stav 22:22. A pět minut před koncem jsme se dokonce dostali do vedení. To jsme v hektickém závěru uhájili, takže jsme získali dva body za výhru 25:24.

Sestava a branky Mostu: Házlová, Hošková, Benešová – Kohutová 7, Šípová 6, Stříšková 4, Kluzáčková 4/1, Scheithauerová 3/1, Juppová 1, Ulbertová, Srpová, Šilhavá, Boudová, Nováková

1. liga starších dorostenek: DHK Baník Most – DHC SVŠ Plzeň 20:28 (12:13)

Zápas dvou týmů, které spolu hrály na podzim ve skupině A, přilákal do haly hodně diváků. A domácí hráčky své příznivce příjemně překvapovaly, když hrály s Plzeňankami mimořádně vyrovnanou partii. V úvodu velice bojovné utkání nabídlo hned tři dvouminutové tresty (1x Most, 2x Plzeň). V naší brance chytala velice dobře Nikol Koutenská, která likvidovala i jasné příležitosti soupeřícího týmu. Poločasový stav byl sice 12:13, ale na hřišti byly síly naprosto vyrovnané.

To se potvrzovalo i v začátku druhé půle. Naše hráčky držely s favoritem krok, dokonce se několikrát dostaly i do vedení. Bohužel, to vzalo za své po zhruba patnácti minutách druhého poločasu. Fyzicky náročná obrana totiž Černým andělům brala síly, které jim v závěru zápasu chyběly. Plzeňské hráčky si tak začaly vypracovávat náskok, který vyrostl až na konečných 20:28.

Sestava a branky Mostu: Koutenská, Šlejtrová – Gajarská 4/4, Parthová 4, Holečková 3, Macháčková 3, Vílová 2, Mankerová 1, Ferencová 1, Jungová 1, Hynešová 1, Štichová, Pourová