Alica Kostelná v Lize mistrů

Alica Kostelná byla jednou z posil Černých andělů před minulou sezonou. Hráčka se zkušenostmi z nejvyšší české soutěže i slovenské reprezentace se velmi rychle stala důležitou součástí týmu, a přestože konec uplynulé sezony jí zkomplikovalo zranění, dnes je opět v plné síle na palubovce a těší se na Ligu mistrů. Osobním sponzorem hráčky je společnost SaS Most.

Kdy a kde jste začala svou házenkářskou kariéru?

Roc3

Úplně přesně si to nepamatuji, ale myslím, že to bylo v nějakých sedmi letech, ve druhé třídě na základní škole. Mým domovským klubem byl MHK Bytča. V Bytči jsem vystudovala i střední školu, ve třetím ročníku už jsem chodila hrát za Partizánske, ve druhém pololetí maturitního ročníku jsem odehrála i pár utkání za Michalovce. Po střední škole jsem se rozhodovala kam dál a vybrala jsem si Ostravu, kde jsem to měla relativně blízko domů, za Porubu navíc hrály i mé kamarádky Eva Minárčíková a Diana Tomašechová. Za Porubu jsem nastupovala čtyři roky a zároveň vystudovala bakalářské studium Tělesné výchovy a sportu na ostravské univerzitě, obor Rekreologie. Po skončení smlouvy v Ostravě jsem se rozhodla odejít do Mostu.

A jak kromě házené pokračuje vaše profesní kariéra?

Aktuálně pokračuji v magisterském studiu na ústecké univerzitě, jedná se o navazující studium Tělesné výchovy a sportu, konkrétně obor Sport a zdraví. Jsem ve druhém ročníku a čekají mě státnice.

To mi nahrává na obvyklou otázku, jak budete stíhat studium a hodně náročnou házenkářskou sezonu? A potkáte se ještě vůbec s rodinou?

Čeká nás velké vytížení a nebude to snadné. Momentálně máme školu třikrát týdně, protože chodíme na denní studium a už se řešilo, zda by nebylo výhodnější přejít na dálkové studium. Jenže to bychom do školy chodily v pátek a v sobotu, což pro nás také není žádné řešení. Mám zažádáno o individuální studijní pln, ale v případě nás Slovenek to není tak jednoduché, ale snad se to povede nějak vyřešit. Jinak nám ale u nás na katedře vycházejí vstříc a uvolňují nás na zápasy.
Doma už mě teď moc nepotkávají a následující období bude hlavně o škole a házené. Rodiče, když mě budou chtít vidět, budou jezdit na zápasy, přítel to má podobně. Rodiče se i s přítelem chystají na domácí utkání s proti Györu, stejně tak plánují, že by vyrazili i do Maďarska.

kas42

Co pro vás osobně znamená šance zahrát si Ligu mistrů?

Podle mě je Liga mistrů sen každé hráčky, která hraje házenou. Málokteré se přitom podobný sen splní, o to větší máme radost, že nám se to povedlo. Jsme sice hrozně šťastné, ale myslím, že nám celý tenhle úspěch dojde, až budeme trochu starší. Chytili jsme navíc úžasnou skupinu, s Krimem i Sävehofem podle mě můžeme uhrát slušný výsledek. A zahrát si proti takovým hráčkám jako jsou v Györu, jsem si doteď vůbec nedovadla představit. Sledovala jsem je jenom v televizi a přišlo mi naprosto nepředstavitelné, že bych si proti nim vůbec někdy mohla zahrát. Je to prostě splněný sen.