Ani v roli favorita to nebudeme mít se Slavií lehké, říká Petra Růčková

Petra Růčková patří k oporám mosteckých házenkářek a je také jednou z hráček, které s Černými anděly vybojovaly všechny mistrovské tituly. Jak vzpomíná na první vzájemné měření sil a jak se připravuje na souboj s tradičním rivalem z pražské Slavie, prozradila v následujícím rozhovoru.

Když Most vybojoval svůj vůbec první český titul právě v souboji se Slavií, mluvilo se o vás jako o hráčce, která měla velký podíl na mosteckém vítězství. Jak na tenhle souboj vzpomínáte?

Konkrétně na první vzájemný souboj se Slavií si už dnes moc nevzpomínám. Je to ale asi i tím, že jsme tehdy měly skvělou sezonu a vrcholem všeho byl zisk Challenge Cupu. Radost z něj trochu zastínila všechno ostatní.

Olomouc8

I ve Slavii hrají hráčky, proti kterým už budete stát ve finále poněkolikáté, připravujete se na ně nějak?

Je pravda, že Slavia, podobně jako my, má ve svém kádru hráčské stálice, ale i jim se za poslední dobu obměnil kádr. Mají nové holky, které mají jiný herní projev, pro nás jsou možná některé ještě neokoukané a možná i v tom může být úskalí našeho finálového souboje. Budeme si muset dávat pozor nejen na ostřílené hráčky, ale musíme být připravené i na ty nové.

Dá se na vůbec na souboj s víceméně tradičním soupeřem nějak připravit?

Samozřejmě že dá, i když se velmi dobře známe. My známe jejich hru, oni naopak tu naší. Setkáváme se neustále, ať už v lize nebo Českém poháru. Hodně tedy podle mne bude ve finále záležet i na momentální formě.

A v jaké formě se s ostatními spoluhráčkami nacházíte?

Myslím, že jsme teď celkem v pohodě. Panuje tu samozřejmě určitá lehká nervozita, ale to je dáno tím, jak jsme na utkání zdravě natěšené. Roli hraje i to, že byl volný víkend, jsme odpočaté, což je pro nás také příjemné a o to víc se na zápas těšíme.

Už před finále byl Most pasován do role favorita, vnímáte to podobně?

oslavy3

Na Slavii jsou vždycky těžké zápasy a ani v pozici favorizovaného týmu to rozhodně nebudeme mít lehké, naopak to bude hodně těžký zápas. A pokud se nám ho povede zvládnout, o to lépe se nám pak bude připravovat na další utkání před domácím publikem.

Tentokrát bude série na rozdíl od loňska končit v Mostě, je to pro vás alespoň trochu výhoda?

Určitě je to lepší, už kvůli atmosféře. Děláme to samozřejmě i pro fanoušky, takže je to pro nás vlastně i trochu odměna, hrát poslední zápas doma. Teď už jde jen o to si všechno připravit tak, abychom si nic zbytečně nezdramatizovaly a finálovou sérii ukončily po prvním domácím zápase.