Atmosféra v Písku je vždycky skvělá, říká Sára Kovářová

Černí andělé zažili úspěšný konec roku, obhájili Český pohár, ale na větší oslavy nebyl čas, protože už se opět rozběhl ligový kolotoč. Po prvním zápase v novém roce ve Zlíně je v sobotu 12. ledna čeká utkání v Písku. O hektickém konci roku, ale také o vstupu do další části sezony jsme si povídali se Sárou Kovářovou, která je v tomto ohledu tou nejpovolanější, protože je odchovankyní písecké házené.

V posledním utkání ve Zlíně jste si na své konto připsala deset úspěšných zásahů, takže jste asi spokojená?

Vždycky je dobré, když se střelecky daří, hlavně jsem ale ráda, že jsem mohla týmu pomoc alespoň střelbou, celkově naše hra nebyla žádná sláva. Taková trochu chodící, řekla bych. Měly jsme špatný start, pak se utkání začalo tahat, takže nic moc hezká podívaná.

MET23

Ale nakonec to dobře dopadlo…

Nakonec to dopadlo dobře, vyhrály jsme. Ale jsou tam i další faktory, jako že v hale je zima, palubovka klouže, ale v tomhle to bude podobné i v Písku, kde navíc domácí mohou jen překvapit. Pro nás je to vždycky složité, chvíli nám trvá, než se rozehrajeme, s podobnými týmy máme vždycky horší, takový ospalejší start. Ale na druhou stranu to do Písku není zas tak daleko jako do Zlína, výhoda je, že tam máme i svoje fanoušky, kteří za námi jezdí a atmosféra je tam vždycky skvělá.

Vy se do Písku ale těšíte dvojnásob, protože po krátké době budete zase doma a potkáte se i s hráčkami, se kterými jste v minulosti hrávala, nebo ne?

Písek už se docela obměnil, holek, se kterými já hrávala, už tam moc není. Většinu družstva dnes tvoří hráčky, které odešly ze Slavie, ale základ týmu tam pořád je. A samozřejmě se těším, že budu zase doma, jsem ráda, když to může být častěji. Před koncem roku jsem se doma stihla zastavit jen krátce, takže toho ráda využiju.

IMG_0146

Je těžké se motivovat na zápas, ve kterém je Most jasný favorit?

Já myslím, že bychom se měli připravovat jako na kterýkoli jiný zápas. Musíme to brát velmi vážně a nesmíme nic podcenit. Ještě v době, kdy jsem v Písku hrávala, nám šly zápasy s týmy z horních příček tabulky nejlépe. Proti silným soupeřům jsme mohly jen překvapit a většinou je to pak taková přetahovaná. Jestli si dobře vzpomínám, tak když jsme vloni s Mostem hráli proti Písku, také jsme se dlouho přetahovali a dokonce chvíli i prohrávali. I proto bychom se měli hodně dobře připravit a vlétnout do utkání hned od začátku, to si myslím, že je nejdůležitější.

Když odhlédneme od házené, jak jste si v tom hektickém programu před koncem roku užila Vánoce?

Já se na Vánoce vždycky těším, v mém případě už nejde ani tak o dárky, i když samozřejmě také nějaké byly. Jde spíš o to, že se celý rok moc nevidíme s rodinou, tak se těším, že spolu strávíme alespoň nějaký čas. Navíc není legrace to skloubit, být s rodinou, s přítelem, navštívit babičky, a to všechno bylo potřeba i kvůli hodně hektickému závěru roku stihnout během pár dní. Sice to bylo krátké, ale docela jsem si to užila.