Barbora Hrbková musí kromě házené řešit i maturitu

Zažít premiéru v ženském týmu, který zrovna bojuje v Lize mistrů a Poháru EHF, je pro mladou hráčku, která se vrací po 2 dlouhodobějších zraněních, nejlepší možný start házenkářské kariéry. A přesně to letos zažívala Barbora Hrbková, která kromě nejvyšších evropských klubových soutěží nastupovala za mostecký ženský A tým i v MOL lize, barvy Černých andělů hájila také v týmu starších dorostenek. Náročné zápasové i tréninkové tempo ale vystřídal povinný pobyt doma a individuální příprava.

Bára_duben

Tento způsob přípravy je mi na jednu stranu sympatický. Mohla jsem strávit víc času s rodinou doma na Vysočině, protože během sezony to bylo tentokrát hodně hektické díky spoustě cestování jak se ženami, tak dorostem Mostu. Pauza mi pomohla i v tom, že se můžu soustředit na blížící se maturitu,“ vysvětlovala Bára při dubnovém tréninku a testování. “Testování sice nejsou příjemné tréninky, musíme se dostat na hranici toho, co umíme, ale zase nám trenéři můžou poradit, opravit nás při cvičení. To mi během přestávky hodně chybí, protože ne vždy se cítím při provádění cviku dobře a nevím, zda ho provádím tak, jak je zadáno.”

Bára_test

Letošní Velikonoce se nám moc nepovedly, Bára tak Velikonoční pondělí využila k cestě do Mostu. Stejně jako ostatní mladé hráčky Bára řeší problém, že nejsou zvyklé na intenzivní individuální přípravu. Neznamená to, že by své tréninky nezvládaly, ale chybí jim okamžitá zpětná vazba a případná konzultace nebo vysvětlení, zda svá cvičení dělají správně. Byl jsem velmi příjemně překvapen, jak na sobě Bára pracovala, výsledky testování i provádění cviku byly v naprostém pořádku. Z čeho mám ale ještě větší radost, je zdravotní stav, ve které jsem Báru potkal. Koleno i rameno se zdají být v pořádku, přeji Báře, aby to tak bylo i dál,“ připomněl kondiční trenér Ondřej Václavek.