Bodové žně Mostu v Písku

Most zajížděl do Písku během jednoho víkendu hned dvakrát, i přesto, že se vše dalo zvládnout za jeden den, jely mostecké hráčky na jih Čech v sobotu i v neděli. To je nezastavilo a vezou si zpět všech 6 bodů. Nejprve ženy po výhře o 11 branek 36:25, pak starší dorostenky 30:16 a na závěr neděle mladší dorostenky 33:28.

Poslední utkání se od začátku vyvíjelo jednoznačně. Mostecké hráčky se lépe pohybovaly a nebály se zakončení z 2. vlny ani střelby z dálky, rychle si vybudovaly 9 brankový náskok a odešly z utkání. Písek se zvedl, pravidelně začal překonávat obranu hostí a do konce poločasu snížil na 18:13. Hra v tu dobu vypadala, jako by se mostecké hráčky převlékly a své dresy předaly starším žačkám. Do té doby jednoznačné utkání se začalo vyrovnávat.
Změna nepřišla ani do 2. poločasu, hra Mostu ztratila tempo a v obraně navíc začal vládnout chaos. Závěrečná 20 minutovka přinesla naštěstí pro hosty kompromis mezi předchozími úseky hry. Do útoku se vrátil pohyb, který domácí dělal velké problémy, občas se objevil rychlý útok a snadnější branka. Hra byla ale celkově nejistá, bez klidu ve všech činnostech včetně zakončení. Po ztrátě v Porubě, která je v současné době až na 11. místě tabulky mladších dorostenek, je to vítězství 33:28 návrat na vítěznou vlnu na půdě družstva, které je v tabulce v horní polovině tabulky a které mělo ambice nám sebrat nějaké body.

Sestava a branky: Jurinová, Sůrová, Kašparová, Macháčková 1, Mrvišová, Scheithauerová 7, Veselovská 6, Jindřichová, Schüllerová 6, Rudincová 2, Süttöová 3, Dvořáčková, Behenská 1, Kapusniaková 3 a a Turčanová 4.

“Tentokrát se utkání hodnotí velmi těžko. Neskutečná první část utkání. Hráčky přesně dělaly, na čem jsme se dohodli a bylo obrovským potěšením se na takovou házenou dívat. Písek neměl absolutní šanci nějak reagovat, trenéři zkusili jediné co mohli. Vzali si oba oddechové časy, ani to nepomohlo. Zlom v utkání jsme přinesli my změnou tempa a stylu hry. Od dobrého pohybu k chodectví, od spolupráce k individualismu. Na začátku 2. poločasu to s námi nevypadalo dobře, Písek se chytil a snížil na rozdíl 3 branek a my jsme se konečně částečně probudili a vrátili se k naší hře. Získali jsme důležité body po ztrátě v Porubě, ale spokojenost panuje jen s částí utkání.”

V neděli 8.12. zakončíme podzim v domácí hale utkání se Slávií Praha od 17 hodin. Těšíme se na vaši podporu.