Body z Písku vezou i starší dorostenky

Úspěch si z palubovky Písku přivezly o víkendu také starší dorostenky Černých andělů, kterým se na jihu Čech podařilo zvítězit 30:16 (17:9).
Zápas v Písku pro nás byl důležitý, protože jsme do něj šli po neúspěchu v Porubě před týdnem, kde jsme prohráli 24:22. Tam jsme sice nastoupili bez čtyř hráček základní sestavy s mladšími dorostenkami a vyšli jsme soupeři vstříc s jiným hracím termínem, ale ani jedna z těchto věcí nás neomlouvá a měli jsme zápas ve svých rukou. Prohra v Porubě pro nás byla varováním, ale ukázala nám, na čem máme zapracovat,“ vrátil se k předešlému zápasu trenér starších dorostenek Martin Spuchlák.

V Písku už ale jeho svěřenkyně poměrně výrazným rozdílem zvítězily. „Věnovali jsme dva týdny především kondiční přípravě a v utkání se to výrazně projevilo, dařilo se nám i proměňovat šance. V zápase si zahrály všechny hráčky z lavičky a měli jsme možnost si vyzkoušet i některé nové věci, které bychom rádi využili v nadcházejícím zápase proti Slavii,“ doplnil trenér.

Body z palubovky soupeře jsou sice příjemné, ale hru týmu bude potřeba ještě zkvalitnit, protože proti soupeři jako je Slavie by sejný výkon nemusel stačit. „Utkání v Písku je pro nás důležitý krok kupředu, ale teprve zápas se Slavií, který by měl být jakýmsi vyvrcholením podzimní části sezony, by nám měl ukázat, jak na tom v současnosti skutečně jsme,“ uzavřel Martin Spuchlák. Zápas starších dorostenek proti Slavii se uskuteční v neděli 8. prosince v mostecké sportovní hale od 16:00 hodin.

Sestava a branky DHK Baník Most: Markéta Zemanová 4, Kristýna Königová 5/3, Michaela Mauleová, Adéla Krbcová 2, Kateřina Šilhavá 1, Natálie Maxová 2, Adéla Pokorná, Kateřina Pavlíková, Adéla Srpová, Andrea Rudincová 4, Jana Kašparová, Barbora Kroftová 5, Marie Poláková 5, Barbora Hrbková 2.