Bronzový Jiskra junior cup mladších dorostenek

Příprava mladších dorostenek pomalu vrcholí a součástí tohoto vrcholu byl i 3 denní turnaj pořádaný oddílem Jiskra Otrokovice. Původní rozpis s 10 družstvy musel být upraven, protože se odhlásily mladší dorostenky Havlíčkova Brodu. Změnil se tím i systém z původní 2 skupin na každý s každým, a byl také změněn hrací čas na 2×15 minut. Podle rozpisu nás čekala těžká utkání na začátku a turnaj jsme dohrávali se snadnějšími soupeři.

Naší výhodou oproti jiným turnajům a utkáním bylo, že jsme do místa konání přijeli už ve čtvrtek a mohli jsme se tak v klidu připravit na ranní utkání s domácími Otrokovicemi. Rychle jsme získali náskok, který jsme ale postupně ztráceli. I přesto jsme měli utkání pod kontrolou a vyhráli 12:11.

Již odpoledne nás čekaly hráčky Zlína, které nastoupily ve velmi podobné sestavě jako v minulé sezóně, tedy s minimálními změnami. Dalo se tak předpokládat, že to bude náročné a vyrovnané utkání. Tak se i stalo, i když jsme na začátku Zlín překvapili a ujali se vedení 3:0. Hra se ale rychle vyrovnala a Zlín opravdu zapnul na plné obrátky a my jsme jejich nástup před koncem 1. poločasu nezachytili a získali 4 brankovou ztrátu, kterou jsme již nedokázali smazat a prohráli 13:18.

Utkání Most-Poruba ukončilo páteční dění v hale. Úvod se nám nepovedl, prohrávali jsme 2:4, pak se ale utkání zásadně otočilo v náš prospěch, Porubu se smetli ve velmi pohledném utkání 21:14. Dařilo se nám úplně všechno.

V sobotu ráno většina lidí v hale tušilo, že je čeká finále turnaje, kterým bylo utkání našich hráček se Slávistkami a nemýlili se. Vyrovnané utkání rozhodly naše chyby v úplném závěru, kdy naopak nejlepší hráčka turnaje T. Vostárková rozhodla o naší prohře 12:14, když N. Maxová vstřelila 12. branku z 9 metrového hodu po závěrečném hvizdu.

Po krátkém vydechnutí nás čekal další souboj se zvučným jménem, Michalovci. Začátek patřil k našim nejhorším. Přihrávky, střelba, spolupráce v obraně a obrany s brankářkou. Poločas 4:9 jasně popisoval děj na hřišti v 1. poločasu. Po přestávce se na hřiště vrátil úplně jiný tým, především bojovnost a odhodlání ukázat všem, že to byl poločas, který se neopakuje. Tak se i stalo, postupně jsme stahovali a nakonec vstřelili vítěznou branku, i když jsme ještě soupeře pustili do poslední střely po našem nepřesném, lépe řečeno sporném zakončení. Zasloužené a vybojované vítězství 14:13.

Bytča byla naším posledním sobotním soubojem. Jednoznačné utkání odehrané v klidu, v určitých pasážích až příliš v klidu. Tomuto utkání by slušel jiný výsledek než jen 17:10 po poločasu 9:2, ale nepovedlo se, ale důležité 2 body jsme si připsali.

V neděli nás čekali soupeři, se kterými jsme se ještě nikdy nepotkali, Nový Jičín a Ostrava-Hrabůvka. Oba jsme měli jasně porazit, to se sice nakonec stalo, ale konečné výsledky neodpovídají rozložení sil na hřišti. Jičín jsme v tréninkovém tempu zdolali 19:7 a Hrabůvku jen 10:7, když jsme zahodili 7 rychlých útoků a adekvátně jsme si nedokázali poradit s vysokou obranou Hrabůvky. Lehce pomohl také fakt, že rozhodčí utkání vedli velmi solidárně se slabším soupeřem.

12 bodů a konečné 3. místo, takový je výsledek turnaje, který byl pořadateli velmi pěkně připraven. Věříme, že se tento turnaj udrží i do dalších let.

Sestava a branky: Ebrlová, Sokolová 1, Srpová, Turčanová 6, Zemanová 20, Scheithauerová 23, Krbcová 10, Maxová 9, Ležalová 9, Pavlíková 4, Straková 3, Borlová 21, Süttöová 2, Vrbová 1.

Na závěr nám dovolte vás pozvat na zahajovací utkání mladších dorostenek, které odehrajeme v Mostecké sportovní hale 16.9. od 14:30 s Otrokovicemi.