Bylo by hezké, kdyby co nejvíc lidí přišlo na finále v klubových barvách, říká fanoušek Luděk Jandík

Jsou tři místa, kde můžete Luďka Jandíka vždycky spolehlivě potkat. V mosteckém divadle, kde pracuje v týmu techniků, ve volném čase ale většinu času tráví na tribunách jako fanoušek. A svou přízeň dělí mezi litvínovské hokejisty a mostecké házenkářky. A chybět nebude ani na sobotním druhém finálovém zápase Černých andělů proti Slavii v mostecké sportovní hale.

Jak dlouho jste členem fanklubů litvínovského hokeje a mostecké házené?

Fanouškem litvínovského hokeje jsem už déle, byl jsem členem už bývalého fanklubu, dnes jsem už zhruba pátým rokem členem litvínovských Ropáků. A co se týče házené, té fandím od doby, co holky postoupily do nejvyšší soutěže. A samozřejmě jsem i členem fanklubu Černých andělů.

medaile20

Dají se tyhle dva sporty mezi sebou vůbec nějak porovnat?

To by bylo těžké. Litvínovský hokej je mužský sport, extraliga, která je v tomto regionu fenomén. Lidi tu na něj jsou zvyklí, má obrovskou tradici a chodí na něj celé rodiny. Na druhou stranu bychom něčeho podobného chtěli dosáhnout i na házené a chceme na tom s vedením DHK Bank Most zapracovat. Házená si to rozhodně zaslouží, je to krásný sport, i když také tvrdý. A dnes je ženská interliga v Mostě nejvyšší soutěž, která se tu hraje, navíc mezinárodní. A že jí hrají hezké holky, je takový bonus navíc. Když má navíc člověk možnost je poznat osobně, je to ještě lepší.

Jaká je vaše nejoblíbenější hráčka z týmu Černých andělů?

Z těch, které v týmu pořád působí, jednoznačně brankářka Dominika Müllnerová. Je to hrozně skromná, poctivá hráčka, která si na nic nehraje. Je pořád věrná Mostu, i když má nabídky i ze zahraničí a ještě má zkušenosti z reprezentace. A z těch, které už v Mostě nejsou, pak Markéta Jeřábková, která dnes působí v maďarském Érdu. Shodou okolností když jsme teď byli s fanklubem na prvním finálovém zápase na Slavii, s Markétou Jeřábkovou jsme se tam potkali, protože ona se také přijela na své bývalé spoluhráčky podívat.

Když byla řeč o finále, jak se těšíte na sobotní domácí zápas?

Když vloni odešlo hodně opor, báli jsme se, že to nedopadne dobře. A dopadlo to naprosto skvěle, trenéři z mladých hráček dokázali vyždímat maximum. Dotáhli je do juniorské i do ženské reprezentace. A teď nás v Mostě čeká vrchol sezony, který by si nikdo neměl nechat ujít. Není to obyčejný zápas, hrají proti sobě dva nejlepší ženské házenkářské týmy. Už to slibuje skvělý zážitek. Chtěli bychom, aby přišlo co nejvíc diváků a podpořili Černé anděly. Já se teď během týdne budu snažit nalákat i fanoušky litvínovského hokeje, aby dorazili na házenou.

Chystáte něco speciálního?

Bubny a vlajky máme připravené a hlasivkami by neměl šetřit nikdo. Hezké by bylo, kdyby co nejvíc lidí přišlo v klubových, oranžovo černých barvách. Všechny zveme k nám do kotle, tleskadla pro všechny budou zajištěná. Je to vyvrcholení sezony, finále, takže není na co čekat. Raději ale ať všichni přijdou dvacet minut před začátkem, aby se stihli připravit a naladit hlasivky. Chceme letos zase slavit titul.

Zápas DHK Baník Most proti DHC Slavia Praha začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 18. května od 18:00 hodin.