CELOREPUBLIKOVÁ SOUTĚŽ ŽÁKOVSKÁ LIGA

 12. 2. 2017 Turnov

 „Dvanáct statečných přivezlo z Turnova opět čtyři body“

       Třetím kolem pokračovala celorepubliková soutěž starších žaček Žákovská liga, pro nás tentokráte v Turnově. Zde na nás čekali tyto soupeři: TJ ČS Strakonice, DHK Slavoj Žírovnice, TJ Sokol Poruba a domácí z TJ Turnov. V této soutěži se hraje 2 x 20 min. a v každém kole samozřejmě každý s každým.  

         I tentokrát jsme odcestovali o den dříve a večer využili k posezení s děvčaty, kde jsme si ještě rozebrali naše vystoupení na turnajích ve Skalné a v Chebu, vyhodnotili tréninky, přístup jednotlivých hráček a řekli si, co nás v Turnově čeká. Tyto sezení jsou absolutně poklidné, protože vše je s odstupem času hodnoceno s rozvahou, neovlivněno emocemi, které vždy vládnou bezprostředně po utkání či turnaji, ať jsou pozitivní či negativní.

         A teď už malinko k našim nedělním výkonům. V prvním klání nás čekaly houževnaté Strakonice, se kterýma jsme před čtrnácti dny změřili dvakrát síly na turnaji ve Skalné a úspěšně. S tímto soupeřem je důležité nepromarnit začátek utkání, to se nám podařilo a dokonce se do střelecké listiny zapisuje všech deset hráček v poli, které tento den máme k dispozici. No a máme první dva body do sbírky. Ke druhému zápasu naskakujeme proti ambicióznímu týmu z Žírovnice. Bohužel celý zápas taháme za kratší konec provazu a to převážně díky vlastním chybám, které plynou z naší snahy o rychlou hru. Ale i při time-outu hráčkám kladu na srdce, že z této snahy ustoupit nesmíme, jedině pokračováním a trpělivostí se v této činnosti jako tým můžeme zdokonalit. Když ve druhém poločase dotáhneme na rozdíl dvou branek, berou Žírovničtí time-out, který jim prospěje a sedmibrankovou šňůrou rozhodnou o výsledku utkání. Naše třetí vystoupení je proti velice kvalitnímu týmu z Poruby. I když se naše hráčky srdnatě bily a bojovaly do poslední vteřiny, prohráváme po výkonu, za který se nemusíme stydět oba poločasy vždy o čtyři branky. No a další dva bodíky si připisujeme za vítězství v pohodovém utkání s domácím Turnovem v posledním zápase tohoto dne.

     „ Dovolte mi pár slov na závěr. Jsou stále činnosti, na které se musíme v budoucnu zaměřit a zdokonalit je. To je myslím naprosto normální a pro herní rozvoj jednotlivých hráček nevyhnutelné. Ale jako velice pozitivní, lze hodnotit fakt, že naše děvčata jako tým dokážou bojovat od začátku do konce, ať je vývoj skóre jakýkoliv. A o tomhle jsme možná ještě v září či říjnu jen snili. Včera po dvouhodinovém tréninku, na kterém bylo po dlouhé době osmnáct hráček, jsem jim to připomněl a dodal, že jsem rád, že nás v této soutěži ještě plno těžkých zápasů čeká. Dvanácti statečným děkuji, za to, že jsme se domů mohli vracet ze vztyčenou hlavou a našemu fan klubu z řad rodičů, kteří nechyběli, ani zde opět tleskám a děkuji taktéž.     

 

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje:

Kateřina EBRLOVÁ a Daniela SVOBODOVÁ – brankařky, Lada STRAKOVÁ – 1, Adéla SCHETHAUEROVÁ – 12, Kateřina ŠUTTOOVÁ – 12, Adéla BORLOVÁ – 5, Linda STARÁ – 3, Antónie LEŽALOVÁ – 12, Kristyna TURČANOVÁ – 13, Kateřina FILOVÁ – 12, Aneta KŘEPELOVÁ – 3, Adéla ČÁSOVÁ – 5.                                                            

Vedoucí: Miroslav STRAKA

Trenér: Jiří MARŠÍK

                                                                                                         Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

DHK Baník Most

 

20170212_174646 20170212_174657