CELOREPUBLIKOVÁ SOUTĚŽ ŽÁKOVSKÁ LIGA

 8. 4. 2017 Bohumín

 „Starší žákyně na soutoku řeky Odry a Olše v celku úspěšně“

       Již pátým kolem pokračovala celorepubliková soutěž starších žaček Žákovská liga, pro nás tentokráte až v Bohumíně. Zde na nás čekali tyto soupeři: 1. SC Bohumín 98, TJ Sokol Vršovice, SHK Kunovice a Tatran Bohunice. V této soutěži se hraje 2 x 20 min. a v každém kole samozřejmě každý s každým.  

     Tentokráte netradičně jsme vyrazili v pátečním dopoledni vlakem na dalekou cestu do Bohumína. Na místo jsme dorazili kolem 18,30 hodiny večerní, kde nás na nádraží přivítali naši hostitelé z místního oddílu, aby nám dvěma auty pomohli z bagáží a nasměrovali nás do domu dětí a mládeže, kde jsme byli ubytováni. Po krátkém večerním programu a zhlédnutí jednoho filmu, následovala vzhledem k náročnému programu druhého dne brzká večerka.

     Sobotní herní den začal včasným vstáváním v šest hodin ráno. Po bohaté snídani, jsme se přesunuli do místní sportovní haly, kde naše vystoupení začalo v 08,00 hod. proti houževnatým domácím hráčkám z 1. SC Bohumín 98. Bohužel budíček byl pro nás asi opravdu moc brzký a naše děvčata se nedokázaly prakticky v průběhu utkání dostat do tempa, na které jsme u nich v poslední době zvyklý. Naše brána byla otevřená jakékoliv střele a to vše se přenášelo i na holky v poli. Přesto jsme ve druhém poločase otočili, tříbrankové manko, ale o dvou brankové vedení jsme přišli v posledních pěti minutách zápasu, kdy už jsme nedokázali skórovat. Pozdní lítost, kterou děvčata projevily, byla na místě, ale čas nelze vrátit. Na jejich výmluvy na brzký budíček jsem reagoval slovy, „ že, pokud chtějí být na hřišti úspěšné, musí podat stoprocentní výkon, třeba i o půlnoci“. Naším druhým rivalem v tento den byly děvčata z Pražských Vršovic. Přesto, že ani ve druhém zápase není naše brána nějak moc zavřená, dokážeme ve vyrovnaném utkání zvítězit o tři branky. Náš třetí soupeř z Kunovic byl papírově i herně s kvalitní spojkovou řadou a pivotem v tento den soupeřem nejsilnějším. A najednou to šlo. Naše obrana podpořená brankařkou, šlapala jak hodinky a rychlé útoky byly pro soupeře nezachytitelné. Hned v začátku utkání jsme se ujali pětibrankového vedení, na každou taktickou variantu soupeře jsme rychle reagovali, lavička žila jak má, a při závěrečném hvizdu rozhodčího jsme se mohli radovat z cenného skalpu za šestibrankové vítězství. Po tomto utkání, se holkám dostalo uznání za předvedenou hru i od trenérů našich soupeřů. V posledním měření sil na nás čekal neméně kvalitní soupeř z Bohunic. Ale jak mi jejich trenérky, hlásily, jejich svěřenkyně po našem výkonu s Kunovicemi už měli v hlavách obavy. Náš tým opět předvedl rychlou hru s kvalitní obranou a prakticky od začátku do konce nedovolil soupeři utkání nikterak zdramatizovat. Tento vývoj nám umožnil i více prostřídávat a dokráčet si pro vítězství s šestibrankovým rozdílem.

     Po tomto náročném dni, jsme pro regeneraci využili místní Aquacentrum, kde jsme se i navečeřeli a v neděli ráno po snídani vyrazili Pendolinem domů.                                                          

     Dovolte mi pár slov na závěr: „kdyby mi někdo před turnajem řekl, že přivezeme z Moravy šest bodů, bral bych to všema deseti. Ovšem teď je nadmíru jasné, že jsme mohli mít ve dvou turnajích za sebou plný bodový zisk. Nedá se říct nic jiného, než že jsme v sobotu v Bohumíně dva body ztratili. Ale nic se neděje, tyhle holky mají všechno před sebou a my dospělý musíme být trpělivý, vždyť vzhledem ke svému věku mají na nějaký ten výpadek ještě více, jak právo. Věřte mi, že tenhle tým má příkladný přístup k tréninkům, házená je baví a co více si můžeme přát. V Bohumíně jsme byli poprvé. Poznali jsme zde velice prima lidi, kteří zde dívčí házenou založili před třemi lety a pracují s filozofií, které je velice blízká té naší. Jejich vstřícnost k našemu týmu byla úžasná a pobyt u nich byl pro nás velice příjemný. Patří jim velký dík. V samotném závěru ovšem nesmím zapomenout na náš fan klub z řad rodičů, kteří nechyběli ani zde a na dalekou cestu museli vyrazit v brzkých ranních hodinách. Už jsou prostě nedílnou součástí našeho týmu. Děkujeme“.

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje:

Kateřina EBRLOVÁ a Daniela SVOBODOVÁ – brankařky, Eliška JINDŘICHOVÁ, Lada STRAKOVÁ, Kateřina ŠUTTOOVÁ – 1, Barbora POPELKOVÁ – 11, Adéla SCHEITHAUEROVÁ – 11, Adéla BORLOVÁ – 4, Natálie ŠRÁMKOVÁ – 5, Linda STARÁ, Antónie LEŽALOVÁ – 6, Kristýna TURČANOVÁ – 2, Kateřina VRBOVÁ, Kateřina FILOVÁ – 13, Aneta KŘEPELOVÁ – 2, Adéla ČÁSOVÁ – 15.                 

Vedoucí: Miroslav STRAKA

Trenér: Jiří MARŠÍK

                                                                                                         Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

DHK Baník Most

 

 Aquacentrum Bohumín 1 Aquacentrum Bohumín IMG-20170408-WA0013 IMG-20170408-WA0014 IMG-20170408-WA0019 Pendolíno Společná Bohumín 2017