Cenné vítězství ve Zlíně

Mladší dorostenky zvládly první ze tří venkovních utkání se soupeři z čela tabulky. Ve Zlíně konečně po víceleté pauze získaly všechny body po výhře 30:25.

Výhra se ale nerodila snadno, především proto, že hostující hráčky do utkání vstoupily v módu chůze, který nemohl přinést kýžený výsledek. Po 3 minutách utkání, kdy prohrávaly 3:0, se obraz hry a hlavně rychlost změnil a k radosti realizačního týmu Mostu pokračoval během celého zbytku utkání. To mělo zcela zásadní vliv na vývoj utkání, protože domácím hráčkám postupně docházely síly a hostující hráčky na pokyn trenérů více rotovaly sestavou a ušetřily si tak více sil do závěru utkání. V poločase svítil ve zlínské hale Euronics výsledek 16:14 ve prospěch domácí. Mosteckým se ale velmi povedl vstup do druhé půle. Pokračovaly v rychlé hře, ale výrazně se zvýšila přesnost jejich zakončení. Most se pomalu dostal do vedení, které navyšoval až na rozdíl 7 branek ve 49. minutě. V závěru taktickou hrou udržovaly rozdíl v rozmezí 4-7 branek až do klaksonu, kdy svítilo na tabuli 30:25 pro Most.

“V 1. poločasu jsme vyprodukovali 47 útoku, což se nám povedlo vůbec poprvé, rychlou hru ale doprovodilo 20 technických chyb, což je obrovské číslo i na celé utkání, natož na jeden poločas. Téměř všechny byly způsobeny nepřesnými nebo špatně provedenými přihrávkami. Tento způsob hry se nám ale vyplatil v dalším průběhu utkání, kdy domácím rychleji docházely síly, což se začalo projevovat od 35. minuty utkání. I když jsme dostali 25 branek, byla to právě obrana, která dala základ k této cenné výhře. Další velmi povedené utkání odehrály všechny pivotky v čele s A. Krbcovou, nicméně tento výsledek je zásluhou všech hráček, které tvoří mosteckou tréninkovou skupinu,” vysvětlil trenér Ondřej Václavek.

Sestava a branky: Srpová, Sokolová, Königová 5, Krbcová 6, Maxová 1, Scheithauerová 4, Ležalová 3, Rudincová 2, Šuttöová, Kroftová 3, Borlová 4, Turčanová 1, Tesařová 1 a Čásová.

Další body se mladší dorostenky pokusí získat v sobotu 3.11., kdy hrají ve 14:00 v Kunovicích.