Cenný domácí bod s Plzní

Do konce soutěže mladších dorostenek chybí jen 3. kola, po dnešních utkáních už jen 2. Soutěž je rozhodnutá pouze na čele, když titul získaly hráčky Slavia Praha. Od 4. po 11. místo je situace ale velmi vyrovnaná, i my se v ní pohybujeme. To se ale po dnešním utkání trochu změnilo.

Vstupovali jsme do něj s vizí odvety za výrazně nepovedené podzimní utkání v Plzni, kde jsme zklamali ve všech směrech a Plzeňské hráčky si z nás udělaly trhací kalendář. Jarní odveta měla jiný průběh, i když úplný začátek byl tak trochu podobný. Překvapila nás hra na 2 pivoty a také nasazení, se kterým Plzeňské hráčky nastoupily do utkání. I naše aktivita postupně stoupala, což bylo vidět hlavně na prodlužující se délce útoků Plzeňských. Vrchol naší krize přišel v 15. minutě za stavu 5:11. Time-out a částečné střídání nás vrátili do hry a začaly se dít věci. Střídající brankářka Benešová téměř zavřela branku a našim soupeřkám začaly docházet síly, jejich náskok se začal výrazně snižovat. Těsně před poločasem jsme vyrovnali na 14:14, ale šťastnější přeci jen odcházeli hosté. Pro nás byl ale i tak výsledek příznivý po stavu v 15. minutě.

2. poločas byla jako již tradičně na jaře vyrovnaný. Obě družstva se střídala ve vedení a celý poločas byl výrazně chudší na branky než ten první. Na naší straně bylo více herní pohody, bohužel však s větším počtem technických chyb. I proto zůstalo skóre téměř beze změn. Zcela hluchá byla 45.-50. minuta, kdy všechny hráčky zapomněly střílet branky, dominovaly obrany a brankářky. Změnili jsme hru v útoku, kdy jsme využili formy obou našich pivotů, obrat s nimi řídila přesnou střelbou z dálky a sedmičkami M. Rubínová. Ještě minutu a 30 vteřin před koncem jsme vedli 24:23. Bohužel se nám nepodařilo ubránit útok hostí, jejich přesné zakončení z křídla vyrovnalo utkání na 24:24. Připravili jsme si poslední útok, v něm se individuálně za pomoci postavení pivota prosadila A. Borlová, která vybojovala sedmimetrový hod. Velkou šanci na 2 body jsme nevyužili a museli bránit alespoň bod. Ani závěrečný 9 metrový hod Plzně po čase nezměnil stav 24:24. Body se z tohoto utkání dělí rovnoměrně a více méně zaslouženě.

Sestava a branky: A. Srpová, Benešová, Zemanová 3, Pokorná 1, B. Srpová 1, Krbcová 3, Holečková 1, Šilhavá 1, Maxová 1, Pavlíková, Rubínová 8/4, Vojtelová 1, Kroftová 4 a Borlová.

Již poněkolikáté jsme se jako tým dokázali dostat ze špatné situace, kdy jsme otočili nepříznivě se vyvíjející utkání. Stává se to snad už tradicí, kdy naše síla spočívá v hraní až do konce hrací doby. I dnes jsme to ukázali, stav 5:11 nevypadal dobře. I přesto jsme již v poločasu byli zpět a mohli jsme bojovat o oba body. Ukazuje se, že naše příprava má výsledky, kontakty s protihráčkami nás nebolí tolik, jako dříve a jsou to naopak protihráčky, které se jen velmi těžko sbírají po kontaktech s naší obranou. Sezóna se pomalu blíží ke konci, čekají nás poslední 2 utkání. V nich nám nezbývá nic jiného, než potvrdit zlepšenou formu a dotáhnout jarní tažení ligou mladších dorostenek k zisku 12 bodů ze 16 možných.

Diváci, byli jste znovu báječní, děkujeme vám za jedinečnou atmosféru, kterou nás při hře doprovázíte. Těšíme se na vás v sobotu 12.5. na Chodově, nebo případně v neděli 20.5. během posledního domácího utkání s Olomouci. Na Chodově se hraje ve 12 hodin, v Mostě ve 14:30.