Černé anděly čeká cesta do Německa k pohárové odvetě

Černí andělé cestují o víkendu do Německa, v sobotu je v Metzingenu čeká odveta Poháru EHF.

V domácím zápase jsme se přesvědčili o kvalitách našeho soupeře, ale to rozhodně neznamená, že bychom se chtěli před odvetou nějak podceňovat. Už doma jsme ukázali, že i s tak silným soupeřem jako je Metzingen, dokážeme tři čtvrtiny zápasu držet krok, i když nás nakonec v poslední fázi zápasu přehrál,“ uvedl trenér Černých andělů Peter Dávid.

Co je pro mostecký tým větší komplikace, jsou dvě nepříjemná zranění. „Na zápase v Tachově se zranily Tereza Eksteinová a Alica Kostelná. Ani s jednou tedy nemůžeme do odvety počítat, a to pro nás znamená trochu upravit a vyztužit obranu,“ doplnil trenér. Kromě vynucených změn v sestavě ale příprava probíhala víceméně standardně. „Nic speciálního jsme netrénovali, ani na to nebylo příliš času, i s ohledem na to, že jsme v úterý hráli zápas třetího kola Českého poháru. Jednou z malých výhod během přípravy může být i to, že už víme, co od soupeře můžeme čekat a vyzkoušeli jsme si to na vlastní kůži. Nemusíme tedy vše rozebírat pouze na základě videa. Je ale třeba brát v potaz, že jedeme na soupeřovo hřiště, kde to bude samozřejmě nesmírně těžké,“ doplnil trenér.

Černí andělé do Německa v žádném případě nejedou na výlet, snahou týmu bude co nejlépe prezentovat českou házenou a ukázat se v co nejlepším světle. „Toto utkání bude také důležité pro naše mladé hráčky, které potřebují sbírat zkušenosti s mezinárodní házenou a i takto těžké utkání k tomu může výrazně pomoci. Budeme se snažit, aby každá z hráček dostala v utkání prostor, aby na nich těch zkušeností obrazně řečeno ulpělo co možná nejvíc. Celkově se ale v sobotu budeme snažit odevzdat na palubovce maximum, co v nás je,“ uzavřel Peter Dávid.