Černé anděly čeká ostrý start do nové sezony

Už v sobotu 1. září čeká mostecké házenkářky ostrý start do nové sezony MOL ligy. Na domácí palubovce se od 18:00 hodin postaví proti Prešovu.

„V sobotu nás po náročné přípravě čeká první velký test a doufáme, že pro nás bude úspěšný. Stojíme na úplném začátku sezony, takže vůbec nemá smysl řešit role favoritů a podobně, protože v tuto chvíli lze jen velmi těžko odhadovat, jak na tom každý z týmů je. Pro nás je ale samozřejmě skvělé, že začínáme doma, nemusíme nikam cestovat a chceme se před domácím publikem ukázat v tom nejlepším světle,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid.

Jeho tým má za sebou velmi náročnou letní přípravu, během níž změřil síly mimo jiné s bundesligovými mistryněmi z Thüringeru v čele s reprezentační kapitánkou Ivetou Luzumovou nebo s mistrem Běloruska z Minsku. „Celkově se dá říct, že jsme čas na přípravu využili velmi dobře. Výsledky z přípravných utkání pro nás nebyly až tak podstatné, důležitější bylo, že jsme měli možnost se utkat s velmi silnými soupeři. To je pro nově vytvořený a navíc mladý tým sice velmi náročné, ale je to jediná cesta, jak se něco naučit,“ připomněl trenér.

Největší vrásky ale trenérovi během přípravy nadělala zranění. Na začátku sezony nemůže počítat se čtveřicí hráček. „Prakticky hned na úvod přípravy si obnovila zranění Michaela Borovská, krátce nato také další z opor týmu Petra Maňáková. Zranění se ale nevyhnula ani mladým hráčkám, zkraje přípravy se zranila Adéla Ulbertová a v jednom z posledních přípravných utkání také Tereza Eksteinová,“ vysvětlil Peter Dávid s tím, že kádr mají Černí andělé na začátku sezony dostatečně široký, aby mezery v sestavě dokázali adekvátně zacelit.

Pozitivní je, že naše výkony během přípravy gradovaly. Ale jestli jsme dělali všechno správně, se ukáže až během sezony. První možnost jak si to ověřit máme už v sobotu a já věřím, že naše skvělé mostecké fanoušky nezklameme,“ uzavřel trenér.