Černé anděly čeká první venkovní utkání nové sezony

Poprvé se v novém ročníku MOL ligy vypraví mostecké házenkářky na palubovku soupeře. V sobotu 15. září je přivítá tradiční silný slovenský soupeř HK Slovan Duslo Šaľa.
Zápasy v Šaľe jsou odjakživa velmi těžké, jedná se o silný tým, který proti nám dá do zápasu vždycky maximum. Bude se jednat o velmi náročné utkání, ve kterém o výsledku budou rozhodovat maličkosti. Z mého pohledu jsou šance na výhru vyrovnané,“ říká mostecký trenér Peter Dávid.

Černí andělé letos vstoupili do nové sezony s výrazně omlazeným kádrem, také družstvo Šaľy má lehce obměněný tým, na jeho síle ani kvalitě to však podle trenéra nic nemění. „Máme radost z toho, že se nám podařil vstup do sezony doma proti Prešovu. Trochu nás přibrzdil uplynulý volný víkend, protože teď nás čeká velmi těžká prověrka venku, na kterou se důkladně připravujeme už od počátku týdne. Příprava probíhá v podstatě standardně jako před kterýmkoli jiným zápasem se soupeřem této úrovně. Poslední vzájemné utkání se Šaľou jsme odehráli před více než půl rokem, takže o to důkladnější naše příprava musí být,“ doplnil trenér.

Mostecký tým nehlásí před zápasem na Slovensku žádné zdravotní komplikace, takže do hry by mohl zasáhnout celý široký kádr Černých andělů, podobně jako v úvodním utkání doma proti Prešovu.