Černé anděly čeká v sobotu další evropské klání

V sobotu vyběhnou Černí andělé k dalšímu zápasu, tentokrát to ovšem bude v maďarském Debrecenu, kde jejich soupeřem bude v rámci dalšího kola Poháru EHF domácí celek DVSC Schaeffler.

Mostecké házenkářky se na cestu do Maďarska vypravily už ve čtvrtek večer, jen den poté, co doma ve středeční předehrávce MOL ligy porazily tým Zlína 35:23. „Ve čtvrtek si dáme ještě jeden trénink a večer se vyráží, protože jedeme autobusem a chceme být v místě konání zápasu už v pátek ráno,“ vysvětlil ještě před odjezdem mostecký trenér Jiří Tancoš. Už před utkáním se Zlínem musel řešit drobné zdravotní problémy ve svém týmu. „Adéla Stříšková bere antibiotika a Petra Maňáková měla zvýšenou teplotu. Obě proto dostaly ve středu volno a šanci si alespoň trochu odpočinout a teprve těsně před zápasem, podle toho, jaký bude jejich zdravotní stav, se rozhodneme, kdo nakonec nastoupí. Není to pro nás ale nijak zásadní komplikace, protože při současném tréninkovém a herním systému, kdy na palubovce během utkání dostává odpovídající prostor prakticky celý hráčský kádr, máme všechny hráčky dobře rozehrané, ve formě a není problém případný výpadek v sestavě nějakým způsobem doplnit,“ připomněl trenér.

Zápas v Maďarsku nebude pro mostecký tým jednoduchý. Debrecen v úvodním utkání skupinové fáze Pohru EHF zvítězil na půdě tureckého Kastamonu o jedinou branku 31:30. Utkání Černých andělů proti DVSC Schaeffler začíná v maďarském Debrecenu v sobotu 11. ledna od 14:00 hodin.