Černé anděly čeká v sobotu Šaľa

Ve druhém kole MOL ligy čeká mostecké házenkářky velmi těžký soupeř. Opět cestují na Slovensko, aby tentokrát změřily síly s týmem HK Slovan Duslo Šaľa. Z posledního vzájemného měření sil vyšel lépe slovenský tým, o to lépe se na sobotní utkání chtějí Černí andělé připravit.

„V Šaľe jsme v posledním vzájemném utkání neustáli krizové situace a pohořeli na více postech. Nemá ale příliš smysl se obracet do minulosti, začala nová sezona, jede se od úplného začátku a troufnu si tvrdit, že minulý zápas nebude mít s tím nadcházejícím vůbec nic společného,“ komentoval přípravu mosteckého týmu trenér Peter Dávid.

Jeho slova potvrzuje i Simona Szarková, nejlepší střelkyně Mostu z úvodního utkání MOL ligy a také bývalá hráčka Šaľy. „Začíná nová sezona, takže se jede opět od nuly. Z minulé sezony jsme se ale poučili, víme, jaký průběh zápas může mít a jsme schopní se na něj lépe připravit. Je třeba brát v potaz i to, že hrajeme venku. Na domácí palubovce jsme soupeře porazili výraznějším rozdílem, venku to bude o něco složitější, ale jsme myslím velmi dobře připravené,“ připomněla Szarková.

Na Slovensko odjíždějí Mostečanky také s vědomím, že půjde o zcela jiné střetnutí, než v úvodním kole proti nováčkovi nejvyšší soutěže z Bánovců. „O tom, že Šaľa je zkušený a kvalitní tým není pochyb, v tabulce se v uplynulé sezoně pohybovala těsně za námi. Umí hrát takticky a má také výhodu domácího bouřlivého publika. Čeká nás velmi těžký zápas, který nemá jednoznačného favorita. Také proto je třeba se na toto střetnutí důkladně připravit,“ dodal trenér Dávid.

Oproti prvnímu utkání MOL ligy neplánuje mostecký kouč žádné zásadní změny v sestavě. „Oproti utkání v Bánovcích se kádr prakticky nezmění, mimo hru jsou zraněná kapitánka Lucia Mikulčík a Barbora Buchnerová, nenastoupí ani nemocná Veronika Mikulášková,“ upřesnil trenér.