Černí andělé cestují ve středu do Poruby, o víkendu do Švédska

Černí andělé se v tomto týdnu opět vydávají na cesty, na domácí palubovce tráví svůj čas pouze na trénincích. Ve středu totiž cestují k předehrávce dalšího kola MOL ligy do Poruby a už v pátek odlétají do Švédska, kde se v sobotu postaví k odvetě proti Sävehofu, se kterým v říjnovém domácím utkání Ligy mistrů uhráli remízu.

Ve středu nás čeká zápas v Porubě, což je tým, který je fyzicky velmi zdatný, má velké hráčky a velice dobrou obranu a gólmanku, takže co do postupného útoku to pro nás nebude vůbec nic jednoduchého,“ vysvětlil trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš. Tentokrát by se ale mělo jednat o trochu jiný zápas, než bylo víkendové domácí utkání proti Šaľe, které se rozhodovalo až v posledních vteřinách. „Šaľa patří v lize k týmům, které hrají běhavější házenou. Se somatotypy hráček, které má Poruba, se podobný zápas jako o víkendu asi čekat nedá. Pro nás je to ale dobré, protože toto utkání by mohla být dobrá průprava pro nadcházející utkání Ligy mistryň. Jak Sävehof, tak Krim mají typově podobné hráčky a podobně stavěnou obranu. Můžeme si proto ve středu připomenout, jaké to je, hrát na fyzicky zdatnější hráčky,“ doplnil trenér.

Další týden strávený hlavně na cestách by ale neměl být pro Černé anděly zas až takový problém. „Ne cestování už jsme za poslední dobu zvyklí a neměl by to pro nikoho z nás být problém, možná právě naopak. Přece jen pro hráčky může být trochu svazující hrát před domácím publikem a snažit se podat na hřišti co nejlepší výkon, jsou do nás vkládána velká očekávání. Všechny týmy jsou na zápasy s námi mimořádně koncentrované a motivované, každý si přeje získat náš skalp. Pro nás to ale znamená pouze to, že soupeřům nedovolíme uspět. Musíme hrát kvalitní házenou a snažit se každý zápas vyhrát, aby to odpovídalo tomu, že hrajeme Ligu mistrů. Každý zápas je pro nás v současnosti prověrka, zda na to doopravdy máme,“ uzavřel trenér.