Černí andělé doma pokořili Michalovce

DHK Baník Most – Iuventa Michalovce 32:28 (16:12)

Skvělá házená byla k vidění v Mostě, kde domácí Baník Most už od prvních minut ukazoval, že chce odčinit říjnovou prohru v Michalovcích. Mostecké hráčky si už na začátku dokázaly vytvořit sice minimální, ale náskok, který do poločasu dokázaly navýšit až na čtyřbrankový rozdíl. Ve druhé půli svůj odstup dokázaly navýšit až na šest branek, ve vypjatém závěru zápasu se spoustou nepřesností dokázal soupeř skóre upravit, ale Černí andělé si výhru bezpečně pohlídali a po zásluze získali dva body.

Nejlepší střelci: A. Kostelná 10/7, Šustková 7, Kovářová 6 – Trúnková 7, Habánková 7/4, Holejová 4, Wollingerová 4. Rozhodčí: Michal Nezbeda, Michael haramul, Sedmimetrové hody: 7/7 – 4/4. Vyloučení: 4/5 navíc Kišiková č.k. Diváků 850.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Jsme strašně šťastní, souboj s Michalovcemi je vždycky špičkový zápas, který má skvělý náboj a obrovskou prestiž díky souboji nejlepšího českého a slovenského týmu. Jsem moc rád, že jsme soupeři dokázali oplatit prohru ze začátku sezony. Dneska to byl z naší strany absolutně kolektivní výkon proti silným individualitám. Daří se nám posouvat se těmi správnými a rychlými kroky kupředu. Podali jsme úžasný kolektivní výkon a je třeba poděkovat neskutečnému mosteckému publiku, které vytvořilo atmosféru, která k tak prestižnímu zápasu patří.

Ján Lajčák, trenér Iuventa Michalovce: „Zápas z naší straně byl vyloženě špatný, co se týče obrany, spolupráce s brankářkami, výkony samotných brankářek, útok. Zápas nám nevyšel v žádném směru. Měli jsme ze začátku obrovský problém v obraně, bavili jsme se o tom, připravovali se na to, ale nedodrželi jsme to, na čem jsme se dohodli. Bylo tam hodně přeskoků, sedmiček, střelba zvenku nebyla zas až tak častá, ale my otvírali obranu zbytečně často. Měli jsme slabou střelbu, malý tlak do prostoru, když jsme měli situace vyhrát, nevyužívali jsme možnosti. Celkově naše hra dnes nebyla moc dobrá.“