Černí andělé jednoznačně přehráli Slavii

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 32:25 (15:10)
Šlágr kola v mostecké sportovní hale nakonec dopadl jednoznačně pro domácí Černé anděly. Diváci měli šanci vidět pohledný zápas plný rychlých akcí, ale také spousty nepřesností a velmi dobrých výkonů brankářek. Domácí si velmi rychle v úvodu utkání vypracovali až čtyřbrankový náskok, který Slávistky ale dokázaly ještě dotáhnout, ovšem ani jednou v zápase nedokázaly vyrovnat, nebo se dostat d vedení. Když domácí pětibrankovou šňůrou necelých deset minut před koncem první půle odskočili už o sedm branek, Slavia už jen korigovala na pětibrankový poločasový rozdíl. Ve druhé půli byl obraz hry podobný, Mostečanky si udržovaly náskok a nedopustily, aby se soupeřky dotáhly, především díky vynikajícím výkonům brankářky Dominiky Müllnerové. Tři minuty před koncem už Černí andělé vedli o deset branek, ale v závěru zvolnili, takže Slavia ještě zvládla zkorigovat stav na rozdíl sedmi branek.

Nejvíce branek: Zachová 8/5, Šustková 5 – Galušková 5/1, Fryčáková 4, Jačková 4. Rozhodčí: Milan Hájek, Michal Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/5-5/3. Vyloučení: 4/4. Diváků 835.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Bylo to skvělé, měli jsme velký respekt ke Slavii, poslední dobou hrála velmi dobře, rychle, dynamicky. Mají střelkyně na všech spojkách, k zápasu jsme proto přistupovali s velkým respektem, ale také velmi koncentrovaní a s vůlí vyhrát, tak abychom podzimní část ligy dokončili v relativní pohodě. I když nás dvě utkání ještě čekají, toto utkání bych řadil k těm top zápasům podzimní části sezony. Hráčky cítí důležitost utkání, jsme stoprocentně koncentrovaní a jdeme do něj s vůlí zvítězit, s jejich dnešním výkonem jsem spokojený.

František Urban, trenér DHC Slavia Praha: „Je vidět, co jsem říkal už před zápasem, že zkušenost a herní tempo, které Most má díky Lize mistrů, kde hrál v tempu a absolvoval těžké zápasy, se teď projevily. Na druhou stranu některé taktické pokyny, které jsem dal, jsme do puntíku dodrželi, s tím jsem spokojený. Nešla nám střelba, Müllnerová opět potvrdila své kvality, ale na obou stranách bylo vidět hodně neproměněných šanci. V obraně jsme nedokázali ubránit jednu kombinaci, kdy soupeř přecházel na dva pivoty, ačkoli jsme se na to připravovali. Hráčky Mostu dokázaly vytvořit větší tlak v útoku, což asi rozhodlo.