Černí andělé jsou po výhře nad Olomoucí ve finále

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 28:26 (14:12)
Černí andělé jsou prvním letošním finalistou v bojích o český titul. Na domácí půdě mostecké házenkářky potvrdily roli favorita a utkání dovedly do úspěšného konce, ačkoli Olomoučanky s nimi velmi dlouho držely krok a domácí hráčky se několikrát během utkání musely obávat o výsledek. Do vedení se v úvodu utkání dostali hosté, domácí hráčky zvládly rychle srovnat krok a vytvořit si mírný náskok, který si udržely až do konce první poloviny. Do šaten šli Černí andělé s pouhým dvoubrankovým vedením. Ve druhém poločase se soupeř dokonce dotáhl a už sahal po vedení, domácí hráčky ale zabraly a pětibrankovou šňůrou soupeři znovu odskočily. Olomoučanky sice tento rozdíl před koncem umazaly až na rozdíl jediné branky, Dominika Zachová ale v posledních vteřinách zajistila domácím dvoubrankovou výhru.

Nejvíce branek: Szarková 8/1, Maňáková 7, Kovářová 6/1, Zachová 5 – Kubáčková 8, Salčáková 4, Severová 4. Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek. Sedmimetrové hody: 3/2-3/2. Vyloučení: 1/1. Diváci: 675.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Jsme šťastní, že jsme dnešní utkání vyhráli, protože málokdy se nám stává, že bychom zahodili tolik střeleckých příležitostí, ať už vyložených šancí, nebo ze spojkových pozic a soupeř nás velmi trestal. Museli jsme i dost točit sestavu, protože bylo těžké udržet vysoké tempo utkání. Ukázalo se, že Olomouc je zaslouženě v play-off, svou kvalitu jednoznačně prokázala a jejich úderná síla ze spojek je neuvěřitelná. Mám radost, že jsme utkání zvládli, protože další utkání by bylo enormně těžké.Teď máme dost času na přípravu a budeme se těšit, kdo bude naším soupeřem ve finále.

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc: „Myslím si, že to bylo velmi solidní utkání na velmi vysoké interligové úrovni. Určitě jsme podali mnohem lepší výkon než v domácím prostředí, mrzí nás období mezi dvanáctou a čtrnáctou minutou druhé poloviny, kdy jsme sahali po vyrovnání a dokonce po vedení, ale udělali jsme chyby, dostali tři branky po sobě, soupeř nám odskočil a už to na závěr nestačilo. Myslím si ale, že z tohoto souboje odcházíme se ctí a soupeři samozřejmě gratulujeme k postupu do finále.