Černí andělé jsou v semifinále Českého poháru

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 28:22 (13:9)

Dalším semifinalistou Českého poháru jsou mostečtí Černí andělé, kteří na domácí palubovce zdolali Zoru Olomouc 28:22 (13:9)

Zápas ale pro domácí rozhodně neprobíhal tak, jak si možná představovali. Mostecký Baník šel sice poměrně rychle do vedení a už v první polovině úvodního poločasu si vytvořil až šestibrankový náskok. Ve druhém poločase ale přišel útlum domácích a Olomoučanky nebezpečně dotáhly, v devatenácté minutě dokonce až na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, naopak domácí opět odskočili a náskok už si vzít nenechali.

Bylo to utrápené vítězství, bylo strašně znát, že na nás pauza zanechala stopy. V podstatě jsme se nedostali k naší obvyklé hře, měli jsme možná jednu, dvě dobré fáze, skutečně se jednalo o vydřené vítězství,“ komentoval výsledek trenér domácích Peter Dávid.

Nejvíce branek: Zachová 6, Kovářová 6/1, Kostelná 5/2- Salašová 5, Jansová 5/3. Rozhodčí: Tomáš Deml, Michal Dvořáček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/6. Vyloučení 4/2. Diváků: 385