Černí andělé jsou ve finále Českého poháru žen

Mostecké házenkářky splnily úlohu favorita a v semifinále turnaje Final4 v Jindřichově Hradci porazily HC Zlín 26:22 (15:11). Ve středu 28. prosince si zopakují loňské finále, když stanou proti týmu Poruby.

Očekávali jsme velmi těžký zápas, a to se také potvrdilo. Zlín na nás svou obranou umí hrát. Nedokázali jsme se více utrhnout, abychom se dostali do větší pohody, Zlín se stále dotahoval. Jsem ale spokojený. Byl to těžký zápas, soupeř neměl co ztratit, my jsme byli v roli favorita. Ale zvládli jsme to. Zítra nás čeká Poruba. Je výhoda, že nehrajeme v Porubě, ale tady v Hradci. Soupeře známe dobře, tento zápas bude hodně o hlavě, o tom, kdo zvládne tlak. Jsme velmi podobné týmy a vyhraje ten, kdo bude mít lepší aktuální formu. Ve finále se budeme prezentovat jinak než proti Zlínu, protože víme, že jsme schopni podat lepší výkon. A děvčata jsou připravena dát do zápasu maximum a pohár obhájit,“ komentoval výsledek Černých andělů trenér Petr Dávid.

Finále Českého Poháru žen začíná v jindřichohradecké sportovní hale v 15:00 hodin, přímý přenos bude možné sledovat i na programu ČT4 Sport.

Krátce po poledni se na stejné palubovce uskuteční také finále Vánočního poháru dorostenek, ve kterém nastoupí hráčky DHK Baník Most proti Slavii