Černí andělé jsou vítězi Českého poháru, trofej vezou i starší dorostenky

Lepší zakončení roku 2017 si Černí andělé nemohli přát. Ženský tým v Jindřichově Hradci vybojoval Český pohár, svůj turnaj tu vyhrály i starší dorostenky.

Ve finále Českého poháru nastoupily mostecké házenkářky proti týmu Slavie Praha a už od prvních minut dokazovaly, že pohárová trofej letos skončí na severu Čech. Už po deseti minutách utkání vedly o pět branek a svůj náskok do poločasu jej ještě navýšily a do šaten se odcházelo za stavu 20:12 pro mostecký tým. Ve druhé půli utkání náskok Černých andělů narostl až na deset branek. Na palubovce se opět postupně vystřídala celá lavička, a i když se Slavia snažila zmírnit rozdíl ve skóre, Černí andělé bezpečný náskok udrželi a závěrečná siréna zazněla za stavu 35:26 ve prospěch mosteckého týmu, který se tak stal vítězem Českého poháru.

Z naší strany panuje obrovská spokojenost. Jsme tým, od kterého se hodně čeká a poté, co nám to vloni nevyšlo, jsme se poučili a víme, že tento turnaj je vlastně jen o dvou dobře zvládnutých zápasech. V obou utkáních, jak v semifinále s Porubou, tak ve finále se Slavií, se nám povedlo, co jsme si předsevzali, a to byl dobrý vstup zápasu a podařilo se nám utkání rychle ovládnout. To se ukázalo jako rozhodující. Je pro mě velmi příjemným překvapením, jakým rozdílem jsme finálový souboj ovládli, ale náš výkon je postavený na vysokém tempu. Znovu jsme protočili celou sestavu, jak už u nás bývá zvykem a znovu mi udělalo radost, že stále bojujeme, i když se nám nedaří. Ačkoli náš vstup do druhé poloviny finálového střetnutí nebyl příliš dobrý, opět jsme to ustáli, neztratili hlavu, a v tom je obrovská síla tohoto týmu,“ shrnul své pocity na závěr finálového střetnutí trenér Černých andělů Peter Dávid.

Vánoční pohár si z Jindřichova Hradce odvážejí i mostecké starší dorostenky, které ve finále svého turnaje naprosto jednoznačně porazily tým Plzně 35:11 po poločase 19:5.