Černí andělé jsou vítězi MOL ligy

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 31:23 (15:9)

Utkání prvního se čtvrtým mělo od začátku jasný průběh. Na začátku se z dálky trefily mostecké Szarková a Maňáková i přesto, že olomoucká obrana byla velmi pohyblivá a dařilo se jí mostecké útoky přerušovat. V úvodu se několikrát předvedla domácí brankářka Müllnerová, která tím umožnila založit několik rychlých útoků první a druhé vlny, ze kterých Most relativně snadno zvyšoval svůj náskok až na poločasových 15:9. Černým andělům se povedl i vstup do 2. poloviny utkání, když vstřelili 4 branky v řadě a odskočili na rozdíl 10 branek. To umožnilo vyměnit sestavu, kdy zbytek utkání řídila hru Mostu v útoku K. Kostelná. Olomoucké hráčky se ale nevzdaly, donutily domácího trenéra k výměně brankářek, kdy se do branky dostala Bezpalcová. Závěr utkání se již dohrával v klidném tempu, kdy se oba týmy střídali v pravidelném vstřelování branek. Po závěrečném hvizdu rozhodčích Zelenky a Nezbedy, když na tabuli svítilo skóre 31:23, propukly oslavy titulu domácích v letošním ročníku MOL ligy, protože mostecké hráčky v posledním kole již nikdo nemůže přeskočit. Jedná se o 2. titul mistry MOL ligy v historii Černých andělů.

Nejvíce branek: Szarková 8/1, Kovářová, Maňáková, Zachová po 5 – Jansová 5/1, Salčáková 5, Gajdošíková 4. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/2. Vyloučení: 5 – 4. Diváci: 775.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Jsme velice rádi, že se nám podařilo získat titul v MOL lize, i když to pro nás letos nebyl primární cíl. Do utkání jsme vstoupili v jasným cílem rozhodnout o titulu již dnes a tomu jsme podřídili i naši přípravu. Nepochybně to bylo vidět od začátku utkání. Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře, brzy jsme ho kontrolovali a jsem velice rád, že jsme prostřídali všechny hráčky a každá si mohla zažít utkání, po kterém následovala malá sprcha šampaňským, protože nás čeká již ve čtvrtek utkání se Slávií, které máme co vracet. Pak přijdou ty pravé oslavy titulu v MOL lize a po nich? Tvrdá příprava na play-off, ve které chceme také uspět.“

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Cílem bylo pokusit se bodovat vzhledem k postavení obou týmu v tabulce soutěže. V 1. půli jsme drželi s domácími krok, ale sráželi nás neproměněné šance. V zakončení jsme selhávali a soupeř si vytvořil 7 brankový náskok. Ve 2. půli jsme střídali dobré okamžiky s horším, ale nikdy jsem se nedostali blíže než na rozdíl 3 branky. Domácí zaslouženě zvítězili. Gratuluji jim k vítězství v MOL Lize.“