Černí andělé měřili síly s dorostenci

Základní část interligy pro hráčky Černých andělů sice skončila, rozhodně to ale neznamená, že si před play off dopřávají volno. Naopak, hned ve dvou týdnech po sobě změřily své síly s možná trochu netradičními soupeři. Střetly se totiž s chlapeckými týmy starších dorostenců nejprve z Lovosic a následně také domácího Mostu.

„Pro nás jsou tato utkání důležitá hlavně proto, abychom nevypadli ze zápasového tempa. Poslední soutěžní zápas jsme odehráli osmého dubna a další nás čeká až na konci měsíce v Olomouci. Jde nám tedy hlavně o to udržet zápasový rytmus a při té příležitosti využíváme kvality dorosteneckých družstev, ať už Lovosic nebo Mostu,“ vysvětlil trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid. „Dorostenci jsou pro nás v případě, že chceme hrát s mužskými týmy, ještě přijatelnými soupeři. Navíc se jedná o jinou, dynamickou házenou, která nám jednoznačně pomáhá a posouvá nás zase trochu dál,“ doplnil trenér.

Žádný ze zápasů ale nebyl jen oddechovým měřením sil. Jak hráčky Černých andělů, tak oba dorostenecké týmy šly do utkání naplno a soupeř nedostal nic zadarmo. Je to ostatně patrné i z následujících fotografií z utkání Černých andělů proti mosteckým dorostencům.

Most12 Most1 Most21 Most14 Most18 Most11 Most13 Most6