Černí andělé míří i s novými posilami do Olomouce a následně do Švédska

Žádné velké oslavy zisku Českého poháru a příchodu nového roku, Černí andělé se hned ve středu 3. ledna vydávají do Olomouce, kde je čeká další utkání MOL ligy. Už v sobotu pak změří síly se švédským H 65 Höörs HK v rámci jarní skupinové fáze Poháru EHF.

„Měli jsme vlastně jen dva dny volno, každá z hráček měla možnost oslavit příchod nového roku se svou rodinou, ale bohužel náš program je tak nabitý, že jsme už druhého ledna měli trénink. Soustředili jsme se hlavně na nadcházející utkání v Olomouci, kde chceme odehrát velmi dobrý zápas a potvrdit nárůst naší výkonnosti a zopakovat výkony, které jsme předváděli na turnaji Final4 v Jindřichově Hradci,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid. „Kromě toho chceme co nejrychleji zabudovat do sestavy dvě ze tří nových posil, tedy Michaelu Janouškovou a Katarínu Kostelnou, protože pro ně bude utkání v Olomouci v podstatě jediným přípravným zápasem před sobotním utkáním evropského poháru ve Švédsku,“ doplnil trenér.

Mostecké angažmá trenčínských hráček Kataríny Kostelné a Kristýny Opátové, stejně jako bývalé hráčky Mostu Michaely Janouškové, která donedávna hrála druhou Bundesligu v týmu Beyeröhder Handball UG, už bylo definitivně potvrzeno. DHK Baník Most oficiální cestou všem klubům, stejně jako házenkářským svazům poděkoval za vstřícnost při jednáních o jejich přestupu.

„Oficiálně jsou sice hráčkami Baníku od druhého ledna, nejde ale o jejich první setkání s týmem. Už po utkání čtvrtfinále Českého poháru se Zlínem před vánocemi měly hráčky možnost v Mostě trénovat, mají za sebou sedm společných tréninkových jednotek. O systému a koncepci hry tedy vědí poměrně dost, potřebují se ale s týmem sehrávat,“ dodal trenér.

Po návratu z Olomouce budou mít hráčky obvyklý den volna, aby už v pátek ráno cestovaly do dějiště dalšího utkání Poháru EHF. „Odlétáme už velmi brzy v pátek ráno, ale výhodou je, že budeme prakticky celý den na přípravu přímo v místě sobotního utkání ve Švědsku,“ uzavřel Peter Dávid.