Černí andělé odstartovali finálovou sérii úspěšně

Černí andělé zvládli první finálový zápas na palubovce pražské Slavie a zvítězili 27:24 (15:11). Od zisku dalšího českého titulu je tak dělí jediná výhra.

Potvrdilo se, že finálová série je úplně o něčem jiném než ligové zápasy. Podařilo se nám během utkání ustát několik krizových situací, kdy se soupeř dotahoval, ale potvrdili jsme, že se jen tak nezlomíme a stále nás to žene za vítězstvím a tentokrát jsme ho doslova uhnali,“ komentoval výsledek trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid.

Hlavním klíčem k úspěchu byl podle trenéra skvělý kolektivní výkon týmu. „O motivaci v zápasech proti Slavii není třeba mluvit, podstatné ale bylo, že jsme věřili ve svou hru a že jsme schopní uspět i na Slavii. Je velmi důležité, že fungujeme jako celek a větší vůle po vítězství byla v tomto utkání klíčová,“ dodal trenér.

Žádné velké oslavy se ale v týmu Černých andělů nekonají. „Abychom mohli začít skutečně slavit titul, potřebujeme vyhrát oba finálové zápasy. Takže sice máme radost z dnešního úspěchu, ale hned v pondělí se naplno znovu vrhneme do práce, abychom finálovou sérii dotáhli do úspěšného konce,“ uzavřel Peter Dávid.

Druhý finálový zápas se hraje v Mostě v sobotu 18. května od 18:00 hodin, tak přijďte fandit Černým andělům v boji o titul!