Černí andělé po výhře nad Olomoucí postupují do finále

DSC_0243DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 36:31(22:14)

Hráčky mosteckého Baníku splnily své předsevzetí a ukončily semifinálovou sérii už po druhém zápase. Olomoucké házenkářky držely s Černými anděly krok pouze v úvodní části prvního poločasu, pak jim ale domácí hráčky odskočily a poločas skončil osmibrankovým rozdílem. Do druhé půlky vstoupily domácí házenkářky už v pozměněné sestavě a po sérii nepřesností se jejich soupeřkám podařilo snížit náskok až na rozdíl čtyř branek. Mostecké hráčky ale obrat nedovolily a dotáhly zápas do vítězného konce.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Celý první poločas jsme v zápase jasně dominovali, ve druhé půli jsme dost popřehazovali sestavu, trochu jsme vypadli z tempa, ale výsledek nikdy nebyl ve velkém nebezpečí. Ačkoli Olomouc se pěkně dotáhla až na rozdíl čtyř branek. Pro diváky to byl velmi pohledný zápas, hrálo se v obrovském tempu a padlo téměř sedmdesát branek. Upřímně se těšíme na finále se Slavií, což je pro nás trochu překvapení, protože jsme nečekali, že Poruba tak snadno podlehne. Na druhou stranu víme, jak je Slavie těžký soupeř a má nám co vracet z minulého roku.

Jan Bělka, trenér DHK Zora Olomouc: „Gratuluji soupeři k vítězství, byl určitě lepší, zasloužil si vyhrát. Jsem hrdý na to, co tady náš tým předvedl, hráli jsme relativně vyrovnanou partii, nezabalili jsme to, hráli až do konce a soupeře jsme alespoň trochu potrápili. A i když jsme moc gólů dostali, docela dost jsme jich i dali.

Nejvíce branek: Most – Szarková (9), Jeřábková (8), Mikulčík (5), Růčková (5/1)
Olomouc- Gajdošíková (7/5), Hurychová (5), Fryčáková T (4)
Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/1, 5/5. Vyloučení: 3/1. Diváci: 625

Olomouc1 Olomouc5 Olomouc11 olomouc9 Olomouc10 Olomouc4 Olomouc3 Olomouc2 olomouc13