Černí andělé podlehli Györu

Souboj házenkářského obra s Goliášem skončil podle očekávání, mostecké házenkářky podlehly v Chomutově vítězkám Ligy mistrů z tří předešlých sezon z maďarského Györu 21:46 po poločase 13:23.

Most má velmi mladý tým, který hraje sympatickou rychlou házenou a pokud v těchto výkonech bude pokračovat, čeká ho skvělá budoucnost. Velmi se nám toto utkání líbilo, atmosféra v hale byla vynikající. Vyšel nám úvod prvního poločasu, velmi se nám dařilo v útoku i v obraně a podobné utkání, proti soupeři hrajícímu rychlou házenou nás na začátku sezony velmi dobře prověřilo,“ uvedl na tiskové konferenci po utkání trenér Györu Gabor Danyi.

Na tým, jako je Györ, se nedá příliš připravit, bylo to velmi náročné. Musím ale hráčky pochválit, nesložily zbraně, hrály naplno během celého zápasu a myslím, že i diváci museli být spokojení, vidět v utkání téměř sedmdesát branek je také poměrně zajímavé,“ doplnil trenér mosteckého týmu Ondřej Václavek.

Hrát proti Györu je splněný sen většiny hráček, stát na palubovce proti týmu, který sledujete v televizi pravidelně ve finále Ligy mistrů je neskutečná zážitek a v tomhle ohledu jsme si to moc užily. Bohužel nám to nevyšlo výsledkově, dělaly jsme hodně technických chyb a rozdíl mohl být menší, ale i tak to pro nás byla obrovská zkušenost,“ připomněla křídelnice Černých andělů Dominika Zachová, autorka pěti mosteckých branek.

Stine Bredal Ostedal z maďarského týmu zase připomněla, že ačkoli tomu výsledek možná nenasvědčuje, rozhodně se pro Györ nejednalo o snadné utkání. „Most je velmi rychlý tým, což my jsme také, ale právě takového soupeře potřebujeme. Vyšel nám úvod zápasu i druhé poloviny, což zřejmě rozhodlo. Moc jsme si utkání užili, publikum a atmosféra v hale byla vynikající,” uvedla autorka devíti maďarských branek.