Černí andělé podlehli Kastamonu

Černí andělé ani na domácí palubovce nedokázali vyzrát na turecký tým Kastamonu Belediyesi a podlehli mu 28:31 (14:13).

Domácí rozehráli utkání velmi slibně, bojovalo se o každý míč a do šaten šli Černí andělé s minimálním jednobrankovým náskokem. Po přestávce se pokračovalo v obdobném stylu, bohužel zhruba deset minut před koncem mostecké hráčky neproměnily několik šanci včetně sedmimetrového hodu a Turkyním se podařilo odskočit na tříbrankový rozdíl, který se už Černým andělům stáhnout nepodařilo.

Ondřej Václavek, trenér DHK Baník Most: „Bohužel tentokrát rozhodlo větší množství technických chyb z naší strany, neproměňovali jsme vyložené šance, nedali jsme sedmičku a soupeř všechny naše chyby trestal. Soupeř věděl, že se budeme snažit hrát rychle, proto se nás snažil brzdit a celkem se mu to dařilo. Přesto si myslím, že diváci dnes večer viděli hezkou házenou, která je bavila.

Hakan Günal, trenér Kastamonu Belydiyesi: „Věděli jsme, že toto utkání bude těžké a že v něm musíme zvítězit, pokud chceme pomýšlet na postup ze skupiny. Víme, jak silný mostecký tým je, už nás v kvalifikaci o Ligu mistrů porazil. Ačkoli jsme v předešlém utkání doma zvítězili, tentokrát hrál Most na domácí půdě, takže psychologická výhoda byla na jeho straně. Ale já vždycky říkám, že víme, jak kvalitní tým jsme, nejen v turecké lize, ale i na evropské úrovni, musíme to ale prokázat na palubovce. A to se nám dnes večer podařilo.

Dominika Müllnerová, brankářka DHK Baník Most: „Myslím, že dnes rozhodla zkušenost na straně Kastamonu. Mají silnější hráčky ve hře jedna na jednu v útoku, nám nefungovala obrana úplně ideálně, neproměňovali jsme šance, a to nakonec rozhodlo.