Černí andělé podlehli Metzingenu i v odvetě

Ani ve druhém vzájemném měření sil v rámci Poháru EHF se mosteckým házenkářkám nepovedlo vyzrát na silného německého soupeře. Metzingen nakonec na své palubovce porazil Černé anděly 35:24 (15:13).

Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, zejména díky zákrokům Dominiky Müllnerové v brance. Bohužel se nám toho, že jsme se soupeřem úspěšně dokázali držet krok až do stavu 9:9, nepodařilo využít a nedokázali jsme vývoj utkání otočit v náš prospěch. Až do zhruba 25. minuty zápasu jsme byli Metzingenu velmi vyrovnaným soupeřem. Poté jsme však až nečekaně začali zahazovat šance a soupeř toho dokázal náležitě využít a opět potvrdil své kvality,“ komentoval výsledek trenér mosteckého týmu Peter Dávid.

Úkoly, se kterými mostecký tým do Německa odjížděl, se ale splnit povedlo. Černí andělé si svým výkonem proti Metzingenu ostudu rozhodně neudělali a zejména mladé hráčky během zápasu načerpaly další důležité zkušenosti s kvalitní evropskou házenou. „Splnili jsme to, co jsme si před zápasem řekli a ostudu si neudělali, zároveň nám to ale ukázalo, kde jsou momentálně naše hranice,“ dodal trenér.

Černé anděly nyní čeká přestávka, české reprezentantky se začínají připravovat na nadcházející evropský šampionát, zbytek týmu ale bude i v následujících dnech pokračovat v přípravě. „Nadcházející reprezentační přestávku hodláme využít k práci na individuálních dovednostech jednotlivých hráček,“ naznačil aktuální plány týmu trenér.