Černí andělé podpoří charitativní akci Run and Help

V úterý 28. 5. po celý den (8,00 – 18,00 hod.) bude probíhat na stadionu FK Teplice znovu charitativní akce Run and Help, kterou fotbalisté pořádají ve spolupráci s Kontem Bariéry. Letos navíc akci podpoří svoji účastí i hokejisté HC Vervy Litvínov, čerstvé házenkářské šampiónky DHK Baník Most či kompletní česká ženská házenkářská reprezentace.

Každý rok se do charitativního běhu zapojují tisíce nadšenců, jimž není lhostejný osud druhých. Jsou mezi nimi party přátel, zaměstnanci a také studenti, kteří chtějí drobným finančním obnosem pomoci svým handicapovaným spolužákům (většinou přispívají 20 – 50 Kč).

Přijďte i vy letos na teplický stadion na Stínadlech spojit příjemné s užitečným a společně podpořme ty, kteří to opravdu potřebují. Nikdo nezávodí, časy se neměří, vítězové jsou všichni.

Kromě běhání pro dobrou věc a přispěním těm, kterým se rozhodnete pomoci, máme pro Vás v tento den připravenou i celou řadu dalších zajímavých akcí jako např.:

  • Šance setkat se osobně s těmi, kterým se bude pomáhat či možnost zakoupit si červené nosy od KB.
  • Prohlídku stadionu FK Teplice (včetně veškerého zázemí, šaten a týmu, síně slávy, atd.).
  • Možnost pro školy navštívit nedaleký Biopark – předem třeba rezervovat, max. skupina 30 osob, prohlídka začíná vždy v celé hodiny (od 10 – 14 hodin), vstupné na osobu 20 Kč.
  • Kulturní program (např. vystoupení dětského hudebního souborů teplické Arkadie).
  • Na každého navíc čeká i malý dárek od Konta Bariéry

Celý výtěžek z Run and Help v Teplicích poputuje na nákup zdravotních pomůcek pro tři handicapované děti z Ústeckého kraje.

Kromě toho v pondělí odstartovala e-aukce vybraných originálních dresů týmů FK Teplice, HC Verva Litvínov, DHK Baník Most a reprezentace ČR v házené žen, jejíž celý výnos půjde též na pomoc níže uvedených dětí. Dražit je možné i reprezentační dres bývalého vynikajícího fotbalového útočníka Pavla Verbíře či dres hokejové legendy Jiřího Šlégra. Zajímavým artefaktem je i šála k nedávnému mezistátnímu fotbalovému zápasu ČR: Brazílie, kterou věnoval reprezentační masér Eduard Poustka. Kromě podepsaných dresů opor FKT Admira Ljevakoviče, Jakuba Hory či Patrika Žitného, můžete získat i tři dresy hráček DHK Baník Most, které jsou čerstvými mistryněmi ČR v házené žen. Sběratelé jistě ocení i tři originální podepsané dresy ženské házenkářské reprezentace.

Chcete-li podpořit ty, kteří to opravdu potřebují a ještě získat některý z výše uvedených fanouškovských klenotů, tak se neváhejte od pondělí do e- aukce zapojit zde: https://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/1400

Komu můžete pomoci:

Radečkovi z Mostu

Tento osmiletý chlapec bohužel již od svého příchodu na svět musí bojovat s řadou velmi nelehkých zdravotních obtíží, včetně epileptických záchvatů. I k lepší léčbě epilepsie by mu mohly pomoci speciální přístroje, které však pojišťovny v ČR nehradí.

Kamílkovi z Roudnicka

Kamílek má kombinované postižení. Kvůli diagnóze hydrocefalu má voperovaný tzv. shunt odvádějí hromadící se mozkomíšní mok. V devíti měsících Kamilovi přibyly další diagnózy jako epilepsie, centrální porucha zraku, mentální retardace a částečné ochrnutí. Díky velké péči svých milujících rodičů a komplexní profesionální péči okolí (od neurologů až po paní učitelky ze speciální MŠ) nejen, že začal mluvit, ale v loňském roce se naučil i lézt po čtyřech. Jeho rodiče nepřestávají věřit, že i díky Vaší pomoci na komplexní rehabilitaci jednou začne i sám chodit.

Rozárce z Teplicka

Tato patnáctileté dívka má souběžné postižení (mentální a sluchové). Rozárku vychovává její babička a letos končí studium na Základní škole Arkádie, o.p.s. v Teplicích. I když je schopná částečně odezírat, velmi by jí pomohlo (a to nejen při jejím dalším studiu na Praktické škole Arkádie), kdyby si mohla pořídit účinnější naslouchadla.

0_60627033_3151422001538352_7591727825258807296_n