Černí andělé porazili Veselí desetibrankovým rozdílem

DHK Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 32:22 (15:14)

Odplata za říjnovou porážku ve Veselí vyšla mosteckým házenkářkám na domácí půdě na výbornou, ačkoli zejména první polovina nenaznačovala, že by konečný rozdíl mohl být deset branek. Domácí si relativně brzy vytvořili mírný náskok, ovšem před koncem první půle ztratili koncentraci a Veselí zkorigovalo až na rozdíl jediné branky. Jenže Černí andělé vstoupili do druhé půle koncentrovaněji a hned od prvních minut začali znovu navyšovat skóre a nedovolili soupeři výrazněji zkorigovat výsledek, ani když hráli v trojnásobném oslabení. Naopak svůj náskok do konce utkání navýšili až na výsledný desetibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci: Kovářová 7, A. Kostelná 5/1, Šustková 4 – Kučerová 9/4, Michová 3, Pastorková 3. Rozhodčí Dalibor Pavlát, Luděk Točík. Sedmimetrové hody 2/2-4/4. Vyloučení: 7/2. Diváků: 650.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Byl to zápas dvou velmi rozdílných poločasů. V první půli jsme si vytvořili velmi slibný náskok, který jsme zase ztratili. Dnes se nám do toho stroje dostalo trochu písku a lehce to zaskřípalo. Věděli jsme, že když v druhé půli vsadíme na tempo, mělo by nám to vyjít. Je až neuvěřitelné, že konečný výsledek je takový, když jsme v poločase vedli o jedinou branku. A jsem za všechny moc rád, že jsme svou úspěšnou sérii neztratili a pokračujeme dál.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Most měl především ve druhém poločase úspěšnější střelbu, rozdíl mezi námi a soupeřem byl v úspěšnosti zakončení. Ve druhém poločase toho naše gólmanky moc nechytily a Mostu tam spadlo skoro všechno, my jsme zase nemohli dát branku ani z vyložených šancí. Most si úspěšností střelby určitě zasloužil vyhrát.