Černí andělé porazili Zvenigorod a postupují v Evropském poháru

Černí andělé postupují do jarní části Evropského poháru EHF, když doma zdolali Zvezdu Zvenigorod 33:22 po poločase 18:13. Ruský tým v Mostě vedl jen krátce v úvodu utkání, pak převzaly otěže zápasu mostecké hráčky, v polovině zápasu vedly o pět branek a ve druhé půli svůj náskok ještě navýšily na jedenáctibrankový rozdíl. Pohodlně tak vymazaly tříbrankovou prohru z prvního vzájemného střetnutí v Rusku a postupují tak do jarní části pohárových bojů.

Vstup do zápasu do zápasu byl trochu šokující, protože v prvních dvou minutách jsme prohrávali dva nula a takový vstup do domácího utkání není úplně jednoduchý. Ale věděli jsme, že musíme šedesát minut šlapat a že soupeře na tempo a na souboje uštveme, což se nám nakonec povedlo. Herně jsme byli lepší, měli jsme jasný koncept hry, postupně jsme zápas ovládli a doslova v něm dominovali. Do zápasu jsme šli neskutečně motivovaní a nažhavení, máme obrovskou radost, že se to podařilo a týmu patří obrovský kompliment za to, že na hřišti odevzdal opravdu všechno,“ komentoval výsledek svého týmu trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid.

Je to obrovský úspěch a jsme neskutečně šťastní, že jsme se dostali mezi evropskou házenkářskou elitu. Je to úspěch nejen pro klub, ale také pro město, region i celou českou házenou. V tuto chvíli už je celkem jedno, kdo bude naším soupeřem, kdo z evropské elity k nám dorazí. Pro nás je to splnění snu, o který jsme se několik let snažili a bude to obrovský svátek, který si budeme užívat,“ doplnil trenér.

ZV25