Černí andělé poslali přihlášku do Ligy mistrů

DHK Baník Most chce hrát Ligu mistrů i v příští sezoně. Mostecký klub už v pátek 5. června poslal přihlášku, nominaci Černých andělů do nejvyšší evropské klubové soutěže posvětil i Český svaz házené.

O tom, zda si mostecké házenkářky Ligu mistrů skutečně zahrají, ale bude rozhodovat takzvaná evaluační komise Evropské házenkářské federace (EHF). „Pro nás jsou v současné době důležitá dvě data, a to úterý 9. června, což je poslední termín pro podání přihlášek do Ligy mistrů. O den později zveřejní EHF seznam všech týmů, které využily možnosti a podaly si přihlášku do nejprestižnější evropské klubové soutěže,“ vysvětlil Radek Maděra z DHK Baník Most, který se podílel už na organizaci zápasů Ligy mistrů mosteckého týmu v letošní sezoně. Teprve z těchto přihlášek se bude vybírat šestnáct týmů, které si Ligu mistrů nakonec skutečně zahrají.

Nasazování do soutěže totiž probíhá podle ratingové tabulky, podle níž mají házenkářské federace jednotlivých zemí nárok nasazovat své týmy do evropských pohárových soutěží. Česko v ní figuruje na sedmnácté pozici.

Prvních devět států může do Ligy mistrů nominovat svůj tým, který bude v případě splnění všech základních kritérií do soutěže automaticky přijat. Přihlášky ze všech ostatních států, tedy včetně českého zástupce DHK Baník Most, případných druhých týmů ze států z „první devítky“, už ale bude posuzovat evaluační komise.

Evaluační komise hodnotí celkem pět kritérií (v minulosti jich bylo osm), mezi které patří například hala, ve které se pohárová utkání hrají, marketing klubu nebo výsledky týmu v předešlých ročnících evropských pohárových soutěží. Komise by se měla sejít zhruba v polovině června.

tabulka států