Černí andělé postoupili přes Veselí do finále

DHK Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 32:26 (20:10)

Už od prvních minut bylo v mostecké sportovní vidět, kdo víc touží po vítězství. Domácí nastoupili velmi razantně a už v deváté minutě byl rozdíl ve skóre šest branek, do poločasu narostl na deset. Ve druhé půli mostecký trenér tradičně promíchal sestavu, Veselanky náskok snížily, ale nikdy se nedostaly blíž než na šestibrankový rozdíl. Černí andělé si tak pohodlně dokráčeli ke druhému semifinálovému vítězství a o titul se střetnou se svým tradičním soupeřem ze Slavie Praha.

Nejlepší střelci: Šustková 7/3, Zachová 6/2, Kovářová 5 – Kučerová 11/8, Kubáčková 5, Pastorková 3, Veselková 3. Rozhodčí: Dalibor Pavlát, Luděk Točík. Sedmimetrové hody: 5/5 – 8/8. Vyloučení 3/5, navíc Pastorková č.k. Diváci: 735

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „První poločas byl bombastický, soupeře jsme přehráli po všech stránkách, vážně jsme se na zápas dobře připravili a soupeř nás ničím nepřekvapil. Ve druhé půli jsme hodně míchal sestavou, která se na úvod moc nechytla, měli jsme nějaká oslabení, trochu jsme vypadli z rytmu, ale zápas už jsme kontrolovali. Vyhráli jsme, a to se počítá. Se Slavií se známe po všech stránkách a uvidíme, jak se nám na jejich palubovce bude dařit. Ale věříme si, ovšem budeme muset podat jiný výkon, než jsme podali v ligové části.