Černí andělé prohráli v Rusku o tři branky

Zápas plný zvratů, který nakonec skončil úspěchem domácí Zvezdy Zvenigorod, která na své palubovce porazila mostecký Baník 31:28 po poločase 14:13.

„Nakonec se nám podařilo zachránit celkem příznivý výsledek, protože ve druhé polovině se pro nás utkání vyvíjelo velmi nepříznivě, prohrávali jsme už 31:24. Podařilo se nám ale na konci čtyřbrankovou šňůrou téměř zázračně vrátit do hry. Ale byl to zázrak, o který jsme bojovali, šli jsme za ním a zasloužili jsme si ho. Celkově je to ale přece jen trochu zklamání, hlavně s průběhem druhého poločasu, kdy se soupeři podařilo nám tak nepříjemně odskočit,“ komentoval výsledek svého týmu trenér Peter Dávid.

„Nejvíc nás v utkání trápila koncovka, a to nejen z bezprostřední blízkosti, ale i ze středních pozic. Naopak soupeři koncovka vycházela skvěle a výborně mu zachytala brankářka,“ doplnil trenér. Ačkoli se před zápasem hovořilo o tom, že oba týmy jsou si velmi podobné, v utkání se ukázaly i vzájemné rozdíly. „Ruské hráčky jsou silné individuálně, naše kvalita je naopak v kolektivní hře,“ připomněl Peter Dávid.

I přes prohru v Rusku, ale pro Černé anděly není nic ztraceno a mostecký tým si i nadále udržuje reálnou šanci na postup. „Nastříleli jsme osmadvacet branek, což je slušné a i přes nepříliš vydařený druhý poločas je výsledek do odvety celkem nadějný a hratelný. Vše je pro oba týmy ještě otevřené a my samozřejmě doufáme, že v domácím prostředí s podporou našich fanoušků se nám za týden podaří uspět,“ uzavřel trenér.