Černí andělé prohráli ve Švédsku o jedinou branku

Pomyslný kousek štěstí chyběl mosteckým Černým andělům k senzaci v úvodním kole jarní části Poháru EHF. Nakonec ale podlehli švédskému H 65 Höörs HK na jeho palubovce o jedinou branku 28:27 (10:14).

„Nešťastnější zápas už jsme snad ani odehrát nemohli. Soupeř poprvé vedl prakticky až v poslední minutě utkání. Bohužel závěr střetnutí ovlivnila řada nepříznivých okolností, včetně zranění Markéty Jeřábkové, které doufejme, nebude nijak závažné. Bohužel je to sport, ve kterém neplatí žádná spravedlnost, takže lépe připravenému týmu nakonec nepřálo štěstí,“ komentoval utkání trenér Mostu Peter Dávid.

Podle trenéra předvedly mostecké hráčky vynikající výkon v prvním poločase, nastolené tempo se jim ale nepodařilo udržet i ve druhé půli. „Ztratili jsme náskok a ukázalo se, že soupeř je silově někde jinde. Možná jsme také trochu zaplatili daň z nezkušenosti, ale nic to nemění na tom, že jsme po většinu utkání byli lepším týmem,“ dodal trenér.

Kouč Černých andělů se i s asistentem Petrem Sabadkou shodli na tom, že hráčky ve Švédsku podaly vynikající kolektivní výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. Skvělé individuální výkony předvedly Dominika Müllnerová v brance a Markéta Jeřábková, která se se čtrnácti brankami stala nejlepší střelkyní nejen mosteckého týmu, ale i celého utkání.