Černí andělé se chystají na finále proti pražské Slavii

Mostecké házenkářky se připravují na vrchol sezony. V boji o titul se utkají s tradičním soupeřem ze Slavie, první utkání je čeká v sobotu 11. května v Praze, do Mostu se finálová série přesune za týden, v sobotu 18. května.

Mám velkou radost z toho, že jsme se dostali až do finále. Tým prošel v létě velmi turbulentními změnami, přišli jsme o řadu hráček, museli jsme do kádru zapracovat nově příchozí Alicu Kostelnou a Janu Šustkovou, stejně jako si některé z hráček musely zvykat na novou úlohu v týmu,“ odpověděl mostecký trenér Peter Dávid na otázku, zda před sezonou plánoval, že se mladý tým probojuje až do finálových bojů. „Upřímně řečeno jsem se tím ani moc nezatěžoval. Prostě jsem si řekl, že je reálná šance skončit do čtvrtého místa a víc sem neřešil. Jsem rád, že se vše dobře vyvinulo, tým funguje dobře jako celek, a i když to opakuji často, každá z hráček si v něm našla své místo,“ dodal trenér.

Na zápasy s tradičním soupeřem ze Slavie se ale mostecké házenkářky těší. „Slavie je pro nás víc než tradiční soupeř. Také má za sebou těžkou sezonu, ale tento tým má lepší druhou polovinu sezony a potvrdil to i tím, že vyřadil v semifinále Porubu ve dvou zápasech, i když tím nejtěsnějším rozdílem. Finále je ale oproti ostatním utkáním zcela výjimečné, můžeme zapomenout na všechno, co se odehrávalo během sezony. Čeká nás velmi těžký zápas, ale na Slavii to nikdy nebylo snadné. Také proto se velmi intenzivně připravujeme a je pro nás velmi důležité, že oproti semifinále s Veselím nedošlo v našem kádru k žádným změnám,“ připomněl Peter Dávid.