Černí andělé se chystají na první finálový souboj se Slavií

Černí andělé už se pilně připravují na finálové boje, ve kterých se opět střetnou se svým obvyklým rivalem, pražskou Slavií. „Jedná se vlastně o tradiční finále a podle výsledků v MOL lize vlastně tak trochu i očekávané. I v tomto případě platí, že v bojích o titul půjde především o aktuální formu a celkovou únavu obou týmů. A velkou roli v nich samozřejmě bude hrát i psychika,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid. Se svým týmem přitom nijak neřeší fakt, že první vzájemné utkání odehrají Černí andělé v Praze v sobotu 12. května a o týden později se série přesune do Mostu. „Tato derby jsou úplně o něčem jiném než obvyklá ligová střetnutí, ale samozřejmě očekávání jsou velká a my se s finálovými souboji chceme popasovat, jak nejlépe dovedeme a rozhodně máme v plánu obhájit loňský titul,“ doplnil trenér.

Roli nebude hrát ani fakt, že poslední vzájemné utkání v posledním kole základní části MOL ligy Černým andělům nevyšlo. „V podstatě celý tento zápas nám nevyšel. Na druhou stranu jsme v něm ale sledovali i trochu jiné cíle, snažili jsme se protočit celý kádr, abychom si udělali co nejpřesnější obrázek, jak na tom jednotlivé hráčky jsou. Teď už jsme ale někde jinde, finále se hraje od nuly a vzájemná bilance ani statistiky už v této fázi nehrají roli,“ připomněl Peter Dávid.

Černí andělé půjdou do finálových bojů v nejsilnější možné sestavě, kromě dlouhodobě zraněných se všechny ostatní hráčky již naplno zapojily do přípravy. „Vlastně mám i trochu radost z toho, že se ve finále opět střetneme se Slavií, protože řada fanoušků má možnost přijet nás podpořit a zažít i atmosféru na soupeřově půdě. Vím, že náš fanklub vypravuje autobus, takže čekám, že přijedou i naši skalní příznivci, kteří jsou ve svém koutě haly vždycky velmi dobře slyšet a jejich podpora nám pomáhá,“ uzavřel Peter Dávid.