Černí andělé se chystají na sobotní zápas s Iuventou Michalovce

Souboj prvních dvou týmů nejvyšší ženské házenkářské soutěže se chystá v mostecké sportovní hale už tuto sobotu (9. února). Na sever Čech totiž přijíždí Iuventa Michalovce, které se budou Černí andělé snažit vrátit říjnovou porážku. „Vždycky když přijíždí lídr soutěže, jde o velký tahák pro fanoušky. Klidně se dá mluvit o jednom z vrcholů česko slovenské soutěže, ačkoli nás ještě čekají další vrcholy, zejména v rámci české ligy,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid.

Michalovce působí v současnosti v rámci nejvyšší soutěže asi nejvyrovnanějším dojmem, mají asi ten nejvyrovnanější kádr, jasný herní systém a jasnou hierarchii. Pokud proti takovému týmu budeme chtít uspět, budeme muset podat velmi dobrý výkon, ve kterém budeme muset zlepšit úspěšnost střelby oproti předcházejícímu střetnutí s Olomoucí. Nechtěl bych srovnávat, protože i když to zní jako klišé, každý zápas je úplně jiný. Ale co se týče nasazení, kolektivního výkonu, herní disciplíny a celkové kvality naší hry, můžeme být z posledního zápasu spokojení, radost nám trochu pokazila právě koncovka,“ doplnil trenér.

Sestava Černých andělů se před důležitým zápasem prakticky nezmění, tým se nepotýká s žádnými zdravotními problémy, otazník nadále visí nad startem pivotky Stefanije Miševské. Ještě s jednou důležitou oporou ale mostecké házenkářky počítají. Se svými fanoušky. „Udělalo by nám velkou radost, kdyby si diváci našli cestu do mostecké sportovní haly. Takto špičkové týmy v Mostě nejsou k vidění každý den. Navíc abychom takto těžkého soupeře udolali, potřebujeme podporu fanoušků dvojnásob. Oni jsou právě ten motor, který nás žene dopředu,“ uzavřel Peter Dávid.

Zápas DHK Baník Most proti Iuventě Michalovce začíná v sobotu 9. února v mostecké sportovní hale od 18:00 hodin.