Černí andělé se konečně v sobotu představí doma proti Šaľe

Černí andělé se pilně připravují na sobotu 26. ledna, protože je čeká první zápas na domácí palubovce v roce 2019. A jejich soupeřem bude HK Slovan Duslo Šaľa. Tým, se kterým mostecké házenkářky ve druhém kole letošního ligového ročníku na jeho palubovce smolně prohrály o jedinou branku.

Naše příprava probíhá standardně jako před kterýmkoli jiným ligovým zápasem, ačkoli je pravda, že o soupeři budeme potřebovat o něco víc aktuálních informací, protože jsme spolu hráli naposledy v září,“ uvedl Peter Dávid, trenér Černých andělů. „Diváci se mohou těšit na špičkový zápas, protože Šaľa je druhým nejlepším slovenským týmem. Dá se čekat vyrovnaný průběh, naše vzájemná střetnutí se obvykle rozhodují až v posledních vteřinách a rozhodovat o výsledku budou jednotlivé fáze zápasu a jak už to v podobných utkáních bývá, jen maličkosti. O dramatičnost tedy rozhodně nebude nouze,“ doplnil trenér. V sestavě Černých andělů by nemělo oproti vítěznému zápasu v Prešově v minulém týdnu dojít k žádným zásadním změnám. Tým je kompletní až na Stefaniji Miševskou, která se potýká se zdravotními problémy, kvůli kterým nenastoupila už v utkání v Prešově a nad jejím startem proti Šaľe zatím visí otazník.

Hráčky se ale na sobotní zápas velmi těší, už proto, že se po čase budou moci opět představit před domácím publikem. Naposledy se v mostecké sportovní hale hrál turnaj Final4 těsně před koncem roku, poslední ligový zápas na domácí půdě odehráli Černí andělé dokonce 7. listopadu. „Těší nás, že po třech ligových kolech nemusíme nikam cestovat a naši fanoušci nás budou mít konečně šanci zase vidět doma. Věřím, že potvrdíme svou aktuální formu a podaří se nám současnou vítěznou sérii ještě prodloužit,“ uzavřel trenér Dávid.

Utkání DHK Baník Most proti HK Slovan Duslo Šaľa začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 26. ledna od 18:00 hodin. Malí fanoušci se u vstupu na tribunu mohou těšit na malé překvapení. Tak přijďte fandit Černým andělům!