Černí andělé se na domácí palubovku vrátí už 27. prosince

Černí andělé si v pátek výhrou ve Zlíně (39:23) zajistili účast v semifinále Českého poháru, do konce roku je však čeká ještě jeden zápas nejvyšší ženské házenkářské soutěže. V předehrávce MOL ligy v mostecké sportovní hale přivítají 27. prosince slovenský tým z Hlohovce.

Hráčky mají od soboty volno, znovu se společně sejdeme až 27. prosince ráno na tréninku, abychom byli večer připravení na zápas proti Hlohovci. Poté trénujeme dvoufázově až do 30. prosince. Na Silvestra ráno máme ještě jeden trénink a pak se znovu scházíme se 2. ledna, a to už se budeme intenzivně připravovat na evropský Pohár EHF, ve kterém doma už 5. ledna hostíme německý Thüringer. Přes vánoční svátky mají hráčky volno, ale od Ondřeje Václavka, který má na starost kondiční přípravu, má každá z nich připraven individuální tréninkový plán, který je ve většině případů zaměřený na vytrvalost,“ naznačil plány na nadcházející dny trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

Volno je teď pro nás nesmírně důležité, abychom dokázali načerpat dostatek nejen fyzických, ale také psychických sil. Sedmadvacátého bychom měli kalendářní rok uzavřít s nějakými pětadvaceti mistrovskými zápasy na kontě, což je pro řadu týmů počet, který odehrají za celou sezonu. I když je to pořádná zápasová porce, jsem rád, že hráčky jsou zdravé, plné energie a systém, který jsme nastavili na začátku sezony, funguje. Věřím, že si vánoční svátky užijí a chtěl bych také popřát pohodové a klidné Vánoce i našim fanouškům a všem, kteří nás podporují, a věřím, že nám zachovají přízeň i v nadcházejících zápasech a my se jim za to budeme moci odvděčit co nejlepšími výkony,“ doplnil trenér.

Utkání DHK Baník Most proti HC Sporta Hlohovec začíná v pátek 27. prosince v mostecké sportovní hale do 18:00 hodin.