Černí andělé se po krátké době opět střetnou s Olomoucí

Po domácím úspěchu se Šaľou mostecké házenkářky opět míří na soupeřovu palubovku. Po relativně krátkém čase se opět střetnou s hráčkami Zory Olomouc. Naposledy se totiž oba týmy proti sobě postavily 20. prosince v Mostě, to bylo ovšem ve čtvrtfinále Českého poháru žen.

S Olomoucí hrajeme po relativně krátkém čase, ale tentokrát s jednou důležitou změnou, na jejich palubovce. Olomouc je doma velmi silná, neměli bychom zapomínat na to, že je to jediné družstvo, kterému se na domácím hřišti podařilo sebrat bod Michalovcům. Dokáže velmi dobře zužitkovat výhodu domácího prostředí a je to úplně jiný tým, než jsme zažili v Mostě, hlavně v ligových zápasech. Rozhodně se bude jednat o jeden z těch těžkých zápasů venku,“ připomněl mostecký trenér Peter Dávid.

Černí andělé mají s Olomoucí velmi dobrou bilanci, obě vzájemná měření sil v letošní sezoně vyhráli. „Pravdou ovšem je, že pohárový zápas s Olomoucí v prosinci nám nevyšel úplně podle našich představ, přestože jsme vyhráli. Svou roli tam ale hrála i dlouhá přestávka, se kterou se soupeř dokázal vypořádat lépe než my. Tentokrát bychom ale rádi navázali na naše aktuální úspěchy a ukázali herní kvalitu, která se od nás očekává,“ doplnil trenér.

Oproti víkendovému utkání se Šaľou nedojde v sestavě mosteckého týmu k prakticky žádným změnám. „V Olomouci se představíme v prakticky totožné sestavě jako proti Šaľe, pojede s námi pravděpodobně i Stefanija Miševská, ačkoli její start v zápase zatím ještě není jistý,“ dodal Peter Dávid s tím, že naopak v herním projevu svých svěřenkyň by rád určité změny viděl. „Intenzivně pracujeme na odstranění slabších fází v naší hře a snažíme se, aby byly co nejkratší a bylo jich co nejméně. Herně se posouváme stále dál a přál bych si, aby se tak vyspělému týmu, jakým bezesporu jsme, dařilo rychleji a výrazněji obracet vývoj zápasů ve svůj prospěch,“ uzavřel Peter Dávid.